Wielka Księga Sekretów

Okładka książki Wielka Księga Sekretów Osho
Okładka książki Wielka Księga Sekretów
Osho Wydawnictwo: Czarna Owca ezoteryka, senniki, horoskopy
2011-01-01
978-83-7554-362-9
Jacek Majewski, Henryk Smagacz, Jerzy Paweł Listwan
ezoteryka osho medytacja

Okładka książki Zero ograniczeń. Sekret osiągnięcia bogactwa, zdrowia i harmonii ze światem Ihaleakala Hew Len, Ph.D, Joe Vitale
Zero ogranicze... Ihaleakala Hew Len,...
Okładka książki Kod uzdrawiania Ben Johnson, Alexander Loyd
Kod uzdrawiania Ben Johnson, Alexan...
Okładka książki Tantra sztuka świadomego kochania Caroline Muir, Charles Muir
Tantra sztuka ... Caroline Muir, Char...

2066

Książka „Wielka Księga Sekretów” Osho to naprawdę olbrzymia książka, którą czytałam prawie cztery lata.
Tego klasycznego dzieła nie da się przeczytać w ciagu jednej chwili, ją trzeba zgłębiać, poznawać i przyswajać.
Z całą pewnością będę do niej wracała.
Jej przesłanie jest ponadczasowe.
Książka jest poszukiwaniem sensu życia, ale również najpełniejszym zbiorem technik medytacyjnych pomocnych w znalezieniu tego sensu. Czytając tę książkę ma się wrażenie, że otwieramy się na nieznane i nieoczekiwane.
Osho nakłania do eksperymentów z każdą techniką medytacyjną. Znajdujemy w niej pytania słuchaczy i odpowiedzi oraz dodatkowe wyjaśnienia Osho.
Książka to zestaw kluczy, a nie seria gotowych odpowiedzi.
Nauki Osho wymykają się wszelkim klasyfikacjom. Obejmuje wszystko, od indywidualnego poszukiwania sensu do spraw społecznych i politycznych, z którymi boryka się dzisiejsze społeczeństwo.

Z całą pewnością będę do niej wracała.
Jej przesłanie jest ponadczasowe.

Wielka księga sekretów bierze na warsztat wszystko to co możemy nazwać duszą, charakterem, osobowością. Rozważane są tutaj dwa główne nurty w postrzeganiu świata, kreowaniu zachowań. Jest to tantra i joga. Możemy dokładnie prześledzić w jaki sposób płynięcie z nurtem(tantra) i wyrzeczenia(joga) są archetypami w religiach oraz dostrzec całą ich psychologię. Odkrycie tych dróg ma niesamowicie edukacyjną rolę i wraz z kolejnymi spostrzeżeniami skanujemy krytyczne zmiany w życiu człowieka. Wyrzeczenia to droga wojownika, który zmaga się z bólem i zmęczeniem, natomiast tantra to droga kochanka, który buduje świat na empatii i zrozumieniu. Kolejne techniki medytacyjne są stworzone dla człowieka XXI wieku, a po zapoznaniu się z nimi, możemy sami wykreować coś, co pozwala nam wejść w wyższy stan ducha. Zapoznamy się z dużą ilością poruszających historii ludzi którzy dokonali przemiany i dostaniemy wachlarz dróg, którymi można podążać na duchowej ścieżce. Niektórzy tańczą i śpiewają inni siedzą w ciszy, inni jeszcze są anonimowi i rąbią drzewo.

Arcyksiążka o medytacji. Warto czytac powoli (co dziwne, bo książka jest niesamowicie obfita w tekst) gdyż można natrafic na Swoja technike. Kilka już w fazie testów ;) Ksiazka jest znakomitą odskocznia od chamskich wyobrażen na temat świata, reorganizuje myślenie, pomaga wracać na ścieżkę duchową. Polecam, dla tych którzy "czują" osho i nie tylko.

WIELKA KSIEGA!

WIELKA KSIEGA!

każdy kto przeczyta wyda własną opinię-moja bardzo pozytywna.

każdy kto przeczyta wyda własną opinię-moja bardzo pozytywna.

Skarbnica wiedzy, którą warto wykorzystywać w życiu.

Skarbnica wiedzy, którą warto wykorzystywać w życiu.

• Duchowość
  • Psychologia