Dziki wiatr

2000-01-01
83-7227-520-3
Elżbieta Zawadowska-Kittel
zensta pożądanie

Czyta się bardzo szybko, praktycznie w 1 dzień była skończona. Napisana bardzo łatwym językiem. Relacje głównych bohaterów trochę jak w "Przeminęło z wiatrem". Uśmiałam się niesamowicie. Nie sądziłam, że na dzikim zachodzie XIXw. używało się słów: tyłeczek, seks czy alergia... Dlatego nota taka wysoka, ponieważ książka ubawiłam mnie do łez 😊

Nudzą Was książkowe trójkąty miłosne? Ta książka to rozwiązanie, ponieważ mamy tu do czynienia z heptagonem. A może i nonagonem, pogubiłam się w rachubie. W każdym razie - w głównej bohaterce kocha się każdy napotkany mężczyzna, a przynajmniej każdy jej pożąda.

Powinnam może zacząć od tego, że sięgnęłam po tę książkę, bo jedna z postaci serialu Stranger Things czytała inną powieść tej autorki. O tak, tego potrzebowałam, kiczowatego harlequina z lat 80.
I pewnie bym nawet jej nie oceniła, gdyby nie to, że książka ta chyba aspiruje do bycia czymś więcej. A jest po prostu kiepska. Słaba konstrukcja fabularna, postacie wprowadzano zupełnie bez przyczyny, nie spełniający żadnej roli. Urwane wątki i irytujący bohaterowie.

Nie spełnia roli ani lekkiej książki do uśmiechania się pod nosem z lekkim zażenowaniem, ani czegoś ambitniejszego. Nie polecam.

Nieposkromiona i nieokiełznana namiętność z Dzikim Zachodem w tle, czyli kolejna książka Johanny Lindsey.

Na początku książki, Thomas Blair dowiaduje się o rzekomej zdradzie żony, bije ją i wyrzuca z domu, kiedy ta jest w ciąży. Oczywiście Thomas nie ma o tym pojęcia.

Mijają lata. Rachel, była żona Thomasa przyjeżdża na ranczo do Rocky Valley. Niestety jej obecność nie podoba się Jessice, jej córce, która została wychowana przez ojca i której została wpojona nienawiść do matki.

Jakby tego było mało to na ranczo przyjeżdża Chase Summers. Już od pierwszego spotkania dziewczyna go nienawidzi, a on jej pożąda. Niestety Jessie jest wybuchową, tenperamentną dziewczyną, której nikt nie okiełznał.

Rachel, matka Jessie, nie wie jak rozwiązać problem z ranczem i z córką. Kiedy Chase proponuje, żeby wydała ją za mąż, Rachel proponuje mu małżeństwo z Jessie...

Jednakże Chase odmawia, a Jessica słysząc ich rozmowę postanawia zemścić się na Chasi' e...

Jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek. Jest tu akcja, opisy ludzi z Zachodu, miłość, nienawiść... Wszystko to znajdziecie w tym romansie.

Czy Jessie wybaczy matce? Czy Chase poskromi piękną i nieprzewidywalną Jessie Blair? I co najważniejsze - czy to zadanie jest wykonalne?

Polecam gorąco. Zwolennicy akcji, nie będą narzekać.

Zabawna, lekka, taka na jeden czy dwa wieczory. Dużo się dzieje, jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie i naprawdę miło się czytało.

Uwielbiam takie historie. Świetna. Gorąco polecam.

Uwielbiam takie historie. Świetna. Gorąco polecam.

Książka niezła, ale opis dotyczy pierwszych 3/4 książki zamiast wstępu :/

Książka niezła, ale opis dotyczy pierwszych 3/4 książki zamiast wstępu :/

Jedna z najlepszych książek tej autorki. Książka wciąga już od pierwszej strony i nie można się od niej oderwać. Z każdą stroną jest coraz ciekawiej. Najbardziej podobała mi się relacja pomiędzy głównymi bohaterami pomimo tego, że co chwilę się zmieniała. Nawet na ostatnich stronach książka dalej zaskakuje i myślę, że naprawdę warto ją polecić.

Zacznę od tego, że Jassie jest wzorem kobiecości:D z tymi wszystkimi pistoletami i temperamentem, a nie brak jej przy tym urody.

Zdziwiło mnie trochę podejście Jassie do własnej matki, które wpoił jej ojciec. A jak się okazało było fatalną pomyłką z jego strony.

Historia z dzikiego zachodu:) czyli jedna z moich ulubionych.
Naprawdę warta uwagi, główna bohaterka musi się zmierzyć z przeciwnościami losu, miłością, nienawiścią, osamotnieniem i wielką odpowiedzialnością.

Historia z dzikiego zachodu:) czyli jedna z moich ulubionych.
Naprawdę warta uwagi, główna bohaterka musi się...

Opis na okładce prawie wcale nie pokrywa się z książką, bynajmniej ja spodziewałam się czegoś innego. Książka przyjemna, dobrze się czyta tak jak wszystkie tej autorki:)

Nikt nie piekli się tak gwałtownie i gorączkowo jak wychowana w surowości Jessie. Nienawiść do matki była jej wpajana od wczesnego dzieciństwa i nagle na ranczu zjawia się-ona z opiekuńczym czarusiem Chasem.

Niech piekło pochłonie tą kobietę,która wszędzie się wtrąca!Niech piekło pochłonie tego mieszczucha,jak on śmie ją pouczać!

Zakochany Siuks,zauroczony przyjaciel i Chas,to stanowczo za duży tłok nawet jak na tak popędliwą młodą kobietę.

Kiedy jesteś dzika i niepohamowana,bądź pewna,że wpakujesz się w kłopoty. Jeśli twoja reputacja jest już i tak zszargana pomyśl o swoim sercu.

Pełna akcji,szybko mknąca powieść,dzika i nie do zatrzymania jak wiatr

Zakochany Siuks,zauroczony przyjaciel i...

• Romans historyczny
  • Romans
  • Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Johanna Lindsey
  • Romanse

Dodaj cytat z książki Dziki wiatr