Peter Calvay. Pustelnik

1997-01-01
1997-01-01
Małgorzata Ratajczak
wiara modlitwa chrześcijaństwo

Jeśli brakuje ci rozwoju i podejścia bardziej duchowego w katolickiej religii chrześcijańskiej to polecam bardzo tę książkę.

Ksiądz James nawiązuje kontakt z pustelnikiem, zamieszkałym na wyspie Calvay, bo potrzebuje rady w zakresie rozwoju osobistego.
Książka jest o tym, że w chrześcijaństwie nie chodzi o wszelkie wyczyny godne świętych, które mamy dokonywać po to, aby zasłużyć na miłość Bożą, ale chodzi o relację z Bogiem.

Dla mnie ta książka była idealną odpowiedzią Pana na chwile, które wówczas przeżywałam. Z całym przekonaniem stwierdzam, że trzeba znaleźć odpowiedni moment, żeby te słowa w niej zawarte przemówiły właśnie do ciebie.

Istnieje ogromna różnica pomiędzy wiedzą o tym, że jest się kochanym, a doświadczeniem Miłości. Sama wiedza nikogo nie zmienia a doświadczenie jest głębokie i długotrwałe. Patrz na czyny, a nie na deklaracje.

Chcesz zmiany w swoim życiu?

Bóg jest obecny w nas ofiarowując nam swą twórczą energię i życie! Trzeba tylko zanurzyć się w tym wewnętrznym źródle Miłości. Wtedy będą dziać się rzeczy niesamowite, ta Miłość ma moc odmienić nasze życie od środka. Życie duchowe zaczyna się wtedy gdy pozwolimy Duchowi Świętemu się prowadzić, wtargnąć w głąb naszego jestestwa.

Ale jak do tego dojść? Co robić?

Nauczyć się modlić. Tylko w modlitwie możemy zetknąć się z Bożą Miłością. Nie można jednocześnie być kochanym i pozostać niezmienionym. Będziemy doświadczać obecności Boga, potrzeba naszej cierpliwości.

Miłość jest "kamieniem filozoficznym, który zmienia wszystko w złoto, jest Graalem, którego bez końca szukali średniowieczni rycerze, jest Eldoradem konkwistadorów, kluczem do Utopii idealistów".

• Powieści religijne
  • +