Peter Calvay. Pustelnik

2004-01-01
837033508X
Małgorzata Ratajczak
powieść modlitwa religia

Jeśli brakuje ci rozwoju i podejścia bardziej duchowego w katolickiej religii chrześcijańskiej to polecam bardzo tę książkę.

Ksiądz James nawiązuje kontakt z pustelnikiem, zamieszkałym na wyspie Calvay, bo potrzebuje rady w zakresie rozwoju osobistego.
Książka jest o tym, że w chrześcijaństwie nie chodzi o wszelkie wyczyny godne świętych, które mamy dokonywać po to, aby zasłużyć na miłość Bożą, ale chodzi o relację z Bogiem.

Dla mnie ta książka była idealną odpowiedzią Pana na chwile, które wówczas przeżywałam. Z całym przekonaniem stwierdzam, że trzeba znaleźć odpowiedni moment, żeby te słowa w niej zawarte przemówiły właśnie do ciebie.

Istnieje ogromna różnica pomiędzy wiedzą o tym, że jest się kochanym, a doświadczeniem Miłości. Sama wiedza nikogo nie zmienia a doświadczenie jest głębokie...

• Powieści religijne
  • +