Pandemie. Od dżumy do ptasiej grypy

Okładka książki Pandemie. Od dżumy do ptasiej grypy Paolo Gulisano
Okładka książki Pandemie. Od dżumy do ptasiej grypy
Paolo Gulisano Wydawnictwo: W drodze popularnonaukowa
popularnonaukowa
Pandemie. Dalla peste all'aviaria: storia, letteratura, medicina.
W drodze
2007-01-01
2007-01-01
978-83-7033-624-0
Arkadiusz Soćko
pandemie medycyna choroby dżuma

Okładka książki Przewodnik po świecie Narnii Paolo Gulisano, Andrea Monda
Przewodnik po ... Paolo Gulisano, And...
Okładka książki 160 smakowitych przepisów kulinarnych z krainy Narnii Paolo Gulisano, Luisa Vassallo
160 smakowityc... Paolo Gulisano, Lui...

Książka właściwie o niczym, jeszcze okraszona dużą dozą katoliczkich wynużeń o histrii medycyny. Autor brzmi, jakby był nawiedzonym mnichem, a nie lekarzem i badaczem historii medycyny. O samych pandemiach jest tam mało, autor ciągle się powtarza i właściwie tekst książki można by streścić na kilku stronach. NIe polecam, stracony czas.

Czytając tę książkę nie mogłam przestać zastanawiać się nad tym, czy autor nie jest przez przypadek księdzem. Nie mam nic przeciwko duchownym, a przekonanie to powstało w mojej głowie, bo tylko ten autor przedstawiał podejście kościoła do chorób w taki sposób. Nie mogłam sprawdzić czy zgadza się to ze źródłami, które podał, bo nie znam włoskiego, ale wydawało mi się to dziwne.
Niestety na całą książkę patrzyłam już później z tej perspektywy i starałam się zachować sceptycyzm co do informacji zawartych w tej pozycji.
Wydaje mi się, że znajduje się w niej kilka błędów merytorycznych, nad którymi naprawdę ciężko przejść do porządku dziennego, ale dzięki temu książka tym bardziej zmusza do reflekcji.

• Do przeczytania w pierwszej kolejności
  • Raz w życiu wystarczy
  • Rozne dziwne