Trzy Certyfikaty

michał mrozek trzy certyfikaty studenci alkohol imprezy
literatura piękna
978-83-62441-04-4
michał mrozek trzy certyfikaty studenci alkohol imprezy

Jedna z bardziej zabawnych książek jakie przeczytałem w ostatnich latach :) to naprawdę wyprowadza na prostą i sprawia, że puszczasz w niepamięć niedociągnięcia techniczne.

Moja pierwsza myśl była taka, że jest to banalny zbiór historii, ale tyle co się uśmiałem czytając tą powieść... Te teksty... Rewelacja - czasoumilacz zupełnie inny niż cała wielka literatura z przesłaniami, a przemyśleń bohatera też nie brakuje i ratują właśnie misję przesłaniową. Szkoda, że tylko ebook

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niewiele książek w swoim życiu przeczytałem w kilka godzin po zakupie. Tą statystyką chciałbym podkreślić jak bardzo zainteresowała mnie fabuła. Zacząłem czytać i nie potrafiłem przestać.

Zawsze to dla mnie, i myślę, że nie tylko dla mnie, ciekawe, kiedy w książce, filmie czy piosence odnajduję sytuacje czy pewne sceny, które są podobne do tych przeżytych przeze mnie lub...

Świetnie się ubawiłem! A i po przeczytaniu tak popatrzyłem w okno w chwili zadumy... lubię takie książki i filmy - na pewno nie jest bezrefleksyjna!

Zanim zacząłem czytać "Trzy certyfikaty", zadałem sobie pytanie czy ta pozycja, reklamowana jako książka studencka, będzie opisywać życie studenckie takie, jakim jest (mam okazję na bieżąco to sprawdzać). Nie w całości. Choć w głównym bohaterze nie brak cech współczesnego studenta - kombinatora, to jest w nim coś, co każe myśleć - taki człowiek się nie zdarza. Nie wiem...

Michała poznałam rok temu podczas pracy w Stegnie. Zaproponował mi swoją książkę (nie chciałam jej przyjąć w prezencie ze względu że jest studentem). Gdy następnego dnia stałam się szczęśliwym posiadaczem książki z dedykacją o od samego autora przeczytałam ją jednym tchem. (Szczęście że to był nudny dzień bez klientów bądź ja ich nie dostrzegałam).

Książka jest...

Gdy tylko dowiedziałem się o tej książce i o tym jaka jest jej tematyka, stwierdziłem, że muszę ją przeczytać. Gdy tylko mój znajomy powiedział mi, że "pochłonął" ją w kilku dni, wiedziałem, że niedługo dodam ją do swojej biblioteczki.

I tak też się stało. Pochłonąłem książkę momentalnie. "Trzy Certyfikaty" już od pierwszej strony przykuły moją uwagę. Spodziewałem się...

Książkę „pochłonęłam”. Jest szczera, bawi, momentami uderza. Specyficzny styl pisania przyciąga. Obok studenckich imprez można znaleźć w niej spojrzenie na dojrzałość i uczucia… Po przeczytaniu pojawiło się u mnie pytanie – czy aby na pewno dobrze kieruję swoim życiem?
Ciekawa jestem dalszych losów bohaterów.

Naprawdę nie wiem, dlaczego dopiero stąd dowiedziałam się o tej książce... Czemu nikt jej nie promuje? Jest tylko w jednej bibliotece, w księgarniach nie ma...

Bardzo pozytywna książka. Tematyka "dla studentów", ale nie tylko. Czytanie jej sprawia przyjemność. Niezwykle proste, ale celne spostrzeżenia młodego autora. Podczas czytania, wiele razy identyfikowałam się z przemyśleniami bohatera, co pozwoliło poczuć, że ta książka faktycznie skierowana jest do mnie.

• Uzależnienia
  • 2020