Pani fortuny

powieść historyczna
978-83-245-7891-7
Ewa Pankiewicz
fortuna kobieta pieniądze imperium

Nie dam rady jej skończyć....

Po "Imperium" tego samego autora spodziewałam się czegoś innego. Książka ciekawie napisana, jednak z uwagi na dużą ilość opisów i transakcji bankowych trochę mi się dłużyła. Główną bohaterką jest Effie Watson, córka bankiera i bardzo bogatego człowieka, który przy okazji jest despotą i tyranem dla swojej rodziny. Wychowana w bogactwie i przepychu, Effie marzy o karierze...

Akcja powieści rozpoczyna się w 1901 roku w mieście Edynburg, gdzie urodził się Masterton. Siedemnastoletnia Effie Watson jest ambitną dziewczyną z patriarchalnej rodziny, na której czele stoi bakier Thomas Watson. Dougal i Robert, starsi bracia Effie, chcą iść w ślady ojca i przejąć finansowe imperium. Sprzeczają się na temat tego, komu udzielać pożyczek. Jeden z braci...

Męcząca

Ge-nia-lna. Wciągająca. Aż było mi przykro, gdy przewróciłam ostatnią stronę.

długo się z nią "męczyłam", odłożyłam , ale mnie przyciągała i w rezultacie podobała mi się

Moje pierwsze spotkanie z Mastertonem w tej odsłonie. Historia kompletnie mnie wciagnela pochłonęłam ja w ciągu dwóch dni; POLECAM

Dobre czytadło - wciągająca fabuła, wartka akcja, sylwetki bohaterów nakreślone z fantazją i żywą kolorystyką. Przeszkadzały mi tylko sceny erotyczne (na szczęście nieliczne), bo w stosunku do reszty opisów raziły drobiazgowością, zahaczającą o pornografię, a tego akurat w powieściach nie szukam;). Polecam dla rozrywki.

W sumie ta powieść wyszła Mastertonowi lepiej niż niejeden horror.

Książka zasługuje na ocenę bardzo dobrą, ponieważ napisać tak obszerną książkę, a jednocześnie tak zajmującą wymaga nie lada zdolności. Fajnie się czyta, historia jest wciągająca, książka absolutnie nie nudzi.

• 2012
  • Graham Masterton