Powieści sensacyjne

Stefan Kisielewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Cały Kisiel publicystyka literacka, eseje
Prószyński i S-ka
literatura polska
Prószyński i S-ka
publicystyka literacka, eseje
Cały Kisiel
literatura polska

Nie znałem Kisielewskiego z "tej strony". Polecam lubiącym sensacyjno-kryminalne historie.

Nieco nierówny zbiór, historie świetne tuż obok dobrych.
Bardzo ujęła mnie pierwsza historia "Miałem tylko jedno życie", spisana z perspektywy alkoholika-filozofa - złote myśli na poziomie zdecydowanie przewyższającym Paulo Coelo (Pawła Zająca) pojawiają się raz po raz. Np "Pijącemu wszędzie jest dobrze, nosi dobre samopoczucie ze sobą. Żeby tylko wódka była lepsza"....

Uwielbiam prozę kisiela. Poziom ''Sprzysiężenia'' nie został osiągnięty lecz było blisko. Kisiel w swoich ''sensacyjnych'' powieśiach w swoim świetnym felietonowym stylu opisuje ciekawe historie. Smutne i ironiczne, realistyczne i fantastyczne. Szczerze polecam!

Miałem tylko jedno życie – spowiedź alkoholika – filozofa. W zamierzeniu powieść sensacyjna w której wątek kryminalny niby jest, a jednak go nie ma. Bohater opisuje swoje życie z uporem pijaka, ale nigdy nie bredzi. Dzięki jego wyznaniom jakby mimochodem poznajemy świat okupacyjnej Warszawy bliższy Grzesiukowi, niż autorom martyrologicznym. Tragedią tego człowieka nie jest...

• Chcę w prezencie
  • Literatura polska
  • A, mam
  • Ex libris
  • Opowiadania
  • Nie mam

Dodaj cytat z książki Powieści sensacyjne