Autobiografia

Okładka książki Autobiografia Charles Spencer Chaplin
Okładka książki Autobiografia
Charles Spencer Chaplin Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie biografia, autobiografia, pamiętnik
My Autobiography
Wydawnictwo Dolnośląskie
2011-07-01
2011-07-01
978-83-245-9091-9
Bronisław Zieliński
moja autobiografia kino film niemy aktorzy amerykańscy

Wspaniała lektura. Zawsze fascynowała mnie postać Chaplina, uwielbiam jego filmy i aktorstwo, dlatego cieszę się, że w końcu udało mi się przeczytać jego historię. Nieme filmy miały swój niesamowity urok, tym bardziej jego twórczości. Chaplin to niesamowicie inteligentny i odważny człowiek. Dzięki autobiografii dowiedziałam się mnóstwo rzeczy, o których nie miałam wcześniej pojęcia, tym większy sentyment mam do jego postaci. Podziwiam go za wytrwałość i jestem wdzięczna za to, co pozostawił po sobie. Był wybitnym artystą, tworzył prawdziwą sztukę, której oddał serce, dzięki czemu czuć w niej prawdziwe życie.

Jedna z książek, która przetarła mi drogę do dorosłej literatury.
I zostawiła słabość do dobrych biografii i autobiografii.

Jedna z książek, która przetarła mi drogę do dorosłej literatury.
I zostawiła słabość do dobrych biografii i autobiografii.

Magia którą przekazuje kino jest niczym innym jak magią duszy twórcy.
Nic więcej nie mam do powiedzenia.
Tacy artyści jak Chaplin są nieśmiertleni.

Magia którą przekazuje kino jest niczym innym jak magią duszy twórcy.
Nic więcej nie mam do powiedzenia.
Tacy artyści jak Chaplin są nieśmiertleni.

Od zera (dosłownie) do milionera (równie dosłownie). Chaplin i jego sposób na romantyczne usposobienie.

apewne Chaplin wielkim aktorem, reżyserem był, a pisarzem już nie koniecznie (moje subiektywne zdanie). Jednak życie opisane ręką tego artysty jest bardzo dobrze przekazane. I ta prostota ma swój sens. Dla mnie stanowi ogromną wartość poznawczą. Mądry człowiek, utalentowany, ambitny. Trochę w treści polityki, trochę historii, trochę kinematografii. Jednak mam jakieś takie wrażenie, że nie wszystko zostało powiedziane. Że to co chciał upublicznić Chaplin, to napisał. Co chciał zachować tylko dla siebie, nie zostało ujawnione. I może tak powinno być? Żeby jednak zostawić czytelnika w niedosycie? Zaintrygować? Trudno mi to stwierdzić.

Kocham, kocham.

Wspaniała książka, na pewno jedna z moich ulubionych. Postanowiłam przeczytać po tym, jak zaczęłam się interesować twórczością Charlesa Chaplina jako reżysera i aktora.
Według mnie jest to wspaniale napisana autobiografia, pełna ciekawych faktów, naładowana informacjami, ale opisanymi w przystępnej formie.

Kocham, kocham.

Swietna ksiazka. Zrodlo informacji nie tylko o autorze, ale takze o jego otoczeniu. Dobrze sie czyta.

Warto, rzeczywiście, ale nie ma co ściemniać, momentami nie wiedziałem nie tyle, o co, ale o kogo chodzi. Dużo nazwisk i postaci z epoki zamierzchłej i kompletnie obcej. Poza tym książka zamyka się w momencie, w którym kino nieme przestaje istnieć, a Chaplin mieszka w Szwajcarii, co dalej? Nie wiadomo. Jakiś dodatek by się przydał.

Poruszająca opowieść o chłopcu z nizin społecznych,który dociera na sam szczyt stając się symbolem i mitem.W tle historia kinematografii... i biografia nietuzinkowego człowieka i artysty...i trochę polityki..i warto...

Cudowna książka, jedna z najlepszych biografii jaką kiedykolwiek czytałam. Ogromne znaczenie ma fakt, że to sam Charlie opisywał swoje losy. Ciężkie dzieciństwo, trudy pracy w przemyśle filmowym , poszukiwanie szczęścia i liczne tułaczki sądowe - to jedynie maluteńka zapowiedź tego, czego można się spodziewać w niesamowitej "Autobiografii".

• Biografie
  • Kino