Wielka księga zagadek

Book House
2011-01-01
2011-01-01
zagadki dla dzieci

Chyba wszyscy lubimy zgadywanki i wierszyki?
Trzeba sięgnąć po Wielką księgę zagadek! Znajdziecie tu mnóstwo wierszowanych zagadek pełnych ciekawostek i humoru! Idealna zabawa na długie godziny, a zarazem wspaniała inspiracja do wielu zajęć w domu i nawet w przedszkolu. Zagadki pogrupowane są tematycznie. Wesołe, rymowane zagadki łatwo wpadają w ucho, a odgadywanie rzeczy, które opisują, może być świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Kolorowe ilustracje to także wielki atut książki - już samo ich oglądanie może rozbawić dzieci, zachęcić do zgadywania, a nawet wymyślania własnych zagadek.
Polecam

Chyba wszyscy lubimy zgadywanki i wierszyki?

Jest to wspaniały zbiór rymowanych zagadek dla dzieciaczków w wieku 4+. Myślę jednak, że wiele zagadek nadaje się też spokojnie dla 3-latków :)

Ta książka ma naprawdę bardzo wiele zalet, jedną z nich jest podział zagadek na różne działy:
W domu, Święta, W kuchni, W krainie baśni, Alfabet, Świat za oknem, Palcem po mapie, Rośliny i zwierzęta, Pojazdy małe i duże, Sport, Hobby, Co to za...?
Jak widzicie działów jest naprawdę bardzo wiele, w każdym po kilka, kilkanaście bardzo ciekawych i zabawnych zagadek :)

Mojemu synkowi naj naj najbardziej podobają się zagadki o zwierzętach, po prostu uwielbia je.
Ale jak na prawdziwego mężczyznę przystało, szczególną sympatią darzy również te o pojazdach ;)
Oczywiście cała reszta też mu się podoba...

Żyrafa
Ma futro w cętki i bieg dość prędki,
Szyję wysmukłą długości wędki.
Rodząc się - już ma dwa metry wzrostu.
I z góry patrzy na świat po prostu.
Najwyższym ssakiem jest oczywiście:
Z czubków drzew zrywa soczyste liście.

Mi bardzo podoba się dział "W krainie baśni" kilka znanych wszystkim bajek opisane w wielkim i rymowanym skrócie... Naprawdę wspaniałe ;)

Cóż ja mogę napisać :P Jedyne co mi przychodzi do głowy to same pochwały :)
Rewelacyjne, zabawne zagadki, niektóre łatwiejsze, niektóre trudniejsze i to jest właśnie bardzo fajne. Bo co za frajdę miałoby dziecko gdyby wszystko było łatwe do odgadnięcia :)
Tak jak pisałam na początku, bardzo podoba mi się podział w tej książce, wszystko fajnie dopasowane do swoich kategorii.
Ilustracje są świetne... Jak widać na zamieszczonych tu zdjęciach, są zabawne, a cała książka jest mega kolorowa :)
My jesteśmy tą książeczką zachwyceni, bardzo się cieszymy, że mamy ją w Nikusiowej domowej biblioteczce i z czystym sumieniem polecamy ją każdemu :) Fajna zabawa i dla małych, większych i tych całkiem dużych :D

"Wielka księga zagadek" to zbiór ponad 150 wierszowanych, zabawnych, przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym zagadek, które mogą stanowić oryginalną i ciekawą inspirację zarówno dla rodziców, jak i przedszkolnych pedagogów.
Z doświadczenia wiem, że ich krótka, rymowana, humorystyczna forma odnosząca się do sfery skojarzeń przemawia do dzieci najbardziej i jest przez nie lubiana ze względu na to, że pozwala wykazać się nie tylko wiedzą, lecz również refleksem - a nic nie działa na młode umysły bardziej motywująco i mobilizująco, niż pozbawiona agresji, zdrowa rywalizacja, możliwość sprawdzenia się i wykazania w jakiejś dziedzinie.
Zawody w zgadywaniu chyba najlepiej mobilizują dziecięcy potencjał umysłowy, rozwijają wyobraźnię i zachęcają do samodzielnego, logicznego myślenia oraz ćwiczenia błyskawicznego kojarzenia faktów.

Zagadki zawarte w tej książeczce są pogrupowane tematycznie i dotyczą najróżniejszych aspektów życia małego człowieka, uczą funkcjonowania zarówno w najbliższym, domowym i przydomowym otoczeniu, jak i oswajają z dalszą okolicą miasta i wsi.
Zapoznają z najważniejszymi świętami rodzinnymi czy kalendarzowymi, uczą rozpoznawać polskie miasta na zasadzie skojarzeń z najbardziej charakterystycznymi ich cechami lub zabytkami, oswajają z alfabetem zachęcając do jego poznawania zapadającymi w pamięć rymowankami.
Zagadki przenoszą dziecko w magiczną krainę baśniowych postaci, tajemniczy świat fauny i flory - zarówno ten swojski, jak i bardziej egzotyczny. Pomagają także rozwijać nowe zainteresowania i pasje, które być może pozostaną na całe życie.
Doskonałym uzupełnieniem tej wartościowej książeczki są barwne, nieskomplikowane ilustracje, które z pewnością wywołają uśmiech na dziecięcej twarzy.

"Wielka księga zagadek" to propozycja idealna dla każdego przedszkolaka, która nie tylko zapewni mu długie godziny wspaniałej zabawy, lecz również znacząco i pozytywnie wpłynie na jego rozwój umysłowy, rozwinie wyobraźnię, ciekawość świata, poszerzy horyzonty wspomagając trud rodziców i wychowawców.
Jestem pewna, że gimnastyka umysłu w tak atrakcyjnej formie jak ta, którą oferuje niniejsza książka, przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich dorosłym opiekunom.
Serdecznie polecam!

Bardzo fajny zbiór 150 wierszowanych zagadek . Naprawdę znakomita pozycja dla dzieci . Polecam

• Moja domowa biblioteczka
  • Książki dla dzieci
  • Dla dzieci
  • Zielona Sowa
  • Dla dzieci i młodzieży
  • 5 lat
  • Wyzwanie LC 2021

Dodaj cytat z książki Wielka księga zagadek