Kup teraz - 15 ofert w cenie od 19.00 zł do 32.97 zł

Okno z widokiem

Magdalena Kordel Wydawnictwo: Sol literatura piękna
Sol
literatura polska tajemnica humor miłość przyjaźń Malownicze Sudety Uroczysko archeologia
literatura piękna
2011-10-19

Książka idealna na długie letnie wieczory. Historia ujmująca i niekiedy zaskakująca. Czyta się ją lekko i przyjemnie,( zresztą jak na ten rodzaj literatury przystało).

Przyjemna, lekka lektura dla odstresowania się, czuć tu klimat malomiasteczkowosci, religijności, ale też dozę tajemnicy. Dość ciekawa, lecz czasem przynudzaly zbyt długie dialogi i rozmowy bohaterów o niczym. Chętnie sięgnę po inne książki tej autorki.

Lekkie, ciepłe, przyjemne kobiece czytadło nasączone poczuciem humoru. Powieść dająca wiarę, że wszystko z czasem dobrze się skończy, warto w to wierzyć i się nie poddawać. Bardzo lubię tego typu historie, gdzie po prostu b można się nad lekturą odstresować. Niestety, tytuł ten szczególnie mnie nie wciągnął, chociaż był potencjał, archeologia, rodzinne perypetie, tajemnica...

Gdyby to była pierwsza książka p. Kordel, którą czytałam to już myślę, że po inne bym nie sięgnęła. Ledwo ją przeczytałam. Ale na pewno po inne książki autorki jeszcze będę sięgać.

Ostatnia część z serii "Uroczysko", już poluje na kolejną serię "Malownicze". Ta część jest troszeczkę inna od poprzednich , tutaj głównej roli nie gra jak do tej pory Majka, a Róża dziewczyna po części pochodząca z Malownicze, która przyjechała tam przemyśleć swoje sprawy, całkiem przypadkiem znajduje tam sobie pracę . Jak każda poprzednia książka tej autorki, czyta się...

To okno ma upojny widok. Autorka przenosi nas w urocze miasteczko nad którym krąży zły deweloper. Dobrym okazuje się profesor, który rozpoczyna tam prace archeologiczne. Walka dobra i zła, a w tle początki miłości - oto przepis na udaną powieść. Polecam szczególnie na jesienne wieczory :-)

"Kiedy tli się nadzieja, chce się dalej żyć."

Książka z gatunku przyjemnych, sympatycznych, wciągających.

W kategorii relaksujących, nie wymagających, lekkich, ciepłych książek - bardzo dobra. Zabawna, czytałam z uśmiechem na twarzy i żałowałam, że już się skończyło. Takich książek potrzebuję jesienią, kiedy za oknem deszcz i zimno. Tego chcę: kawa, kocyk i leciutka lektura, która rozgrzeje i rozbawi. No i powróciłam do Malowniczego, a tam czuję się trochę jak w domu.

Bardzo wciągająca powieść, z humorem. Co prawda nie jestem fanem książek historycznych, jednak archeologia to całkiem przyjemna część książki.

Naciąganie zakończenie? Czy ja wiem. Moim zdaniem wątek romantyczny to taki dodatek na sam koniec powieści. Uważam, że był bardzo ciekawym pomysłem.

Szczęśliwe zakończenia? Jak najbardziej jestem na TAK. Polecam!

Uwielbiam ksiązki Pani Magdaleny Kordel. Przeczytałam wszystkie. A szczególnie seria związana z miejscowością Malownicze. Ta ksiązka, też dzieje się w tej okolicy. Jest pełna humoru i świetnie się ją czyta. Polecam :)

• Chcę w prezencie
  • Literatura polska