Newton

Jerzy Kierul Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biografie Sławnych Ludzi biografia, autobiografia, pamiętnik
Państwowy Instytut Wydawniczy
Newton Isaac Newton geniusz odkrycia naukowe nauka historia nauki fizyka matematyka biografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
Biografie Sławnych Ludzi

Świetna książka. Była to pierwsza biografia jaką przeczytałem i musiałem bardzo dobrze trafić. Wartki język Jerzego Kierula i niesamowicie lekkie pióro powodują, że książkę pochłania się jednym tchem. Czytałem tę książkę w 2018 roku, a do dziś jest w mojej pamięci.
Historia samego Newtona jest bardzo barwna, jest to bardzo nietuzinkowa postać na kartach historii. Widać w...

Książki Kierula mają swój znak jakości. Żadnej powierzchowności ani tendencyjności, nie ma też litości dla swoich bohaterów. Tak samo z Newtonem. Najpierw otwieramy oczy kiedy dowiadujemy się, że tak sobie do szuflady opracował przez około rok czy dwa podstawy analizy matematycznej, trudno nie pokiwać głową czytając o jego doświadczeniach z optyki, które prowadził z...

Obszerna i bardzo solidnie napisana biografia Isaaca Newtona , który już za życia otoczony był legendą i uchodził za geniusza. Jego zainteresowania i dokonania dzięki olbrzymiemu talentowi i ogromnej pracowitości i ciekawości świata do dziś dnia robią przeogromne wrażenie.
Książka autorstwa Jerzego Kierula to bardzo cenne źródło informacji o tym niezwykłym człowieku i...

Świetny pejzaż epoki i samego Newtona. Warto spróbować zrozumieć jak ten geniusz myślał. Dla zwolenników tabloidów - niemal odpowiedź na pytanie czemu Newton się nie ożenił.

Dyskusje

• Biografie