Norwegia. Przewodnik nieturystyczny

literatura podróżnicza
2011-06-14
Norwegia krytyka polityczna system ustrój polityka kultura społeczeństwo lewica państwo opiekuńcze welfare state

Ciekawe spojrzenie na Norwegię "od środka". Polecam szczególnie osobom, które wyemigrowały i chciałyby się lepiej "wczuć" w nowe miejsce.

Ciekawy obraz Norwegii. Wprowadza rysy do idealizowanych relacji, ale też przypomina, że mimo tych rys, wciąż jest to dla wielu 'raj na ziemi'. Jak się żyje w kraju, gdzie politycy zastanawiają się nad przyznaniem pensji dla każdego mieszkańca? Tutaj znajdziecie odpowiedź.

Poza jednym koszmarnie nudnym rozdziałem o norweskiej lewicowej partii czyta się dobrze. Szczególnie...

Bardzo fajna pozycja. Rzeczywiście pokazuje Norwegię z zupełnie innej strony. A nawet ze strony, której bym nie podejrzewała. Jednak bogactwo to nie wszystko co się w życiu liczy. No i bogactwo zawsze kiedyś się kończy. Każdy znajdzie coś dla siebie - trochę psychologii, trochę polityki i literatura. Ciekawa jestem jaka przyszłość czeka Norwegię? Polska będzie miała już...

Przewodnik o Szwecji prezentował się lepiej.

szybkie spojrzenie na współczesną Norwegię sprzed Breivika.
kompilacja tekstów napisanych zarówno przez Norwegów jak i Polaków, przez ekonomistę, antropologa, dziennikarkę, polityka, psychologa i kilku literatów.

opowieść o transformującej tożsamości, tragedii nadmiaru bogactwa, black metalu, reżimie dobroci i radości z płacenia wysokich podatków.

całość zwieńczona...

• Ebook