Kim jest Konrad Hirst?

Okładka książki Kim jest Konrad Hirst? Kevin Wignall
Okładka książki Kim jest Konrad Hirst?
Kevin Wignall Wydawnictwo: Świat Książki kryminał, sensacja, thriller
Who Is Conrad Hirst?
Świat Książki
2011-09-01
2011-09-01
978-83-7799-078-0
Janusz Ochab
konrad hirst sensacja płatny zabójca

Książka napisana przystępnym językiem. Wielu decyzji bohatera nie rozumiem (pewnie to i lepiej biorąc pod uwagę fakt, że jest płatnym mordercą). Czyta się ją jednak z łatwością. Polecam

W sumie to nie jest porywająca książka. Mimo to czyta się ja dobrze. Konrad jest płatnym zabójcą, który postanowił odmienić swoje życie. Niestety, jest też dość brutalnym człowiekiem czynu, który realizuje własny plan bez większych skrupułów. Przyznam jednak, że dawno żadne zakończenie mnie tak nie zaskoczyło.

Spodziewałem się czegoś lepszego . Średnio udana powieść o zawodowym mordercy który postanawia zerwać z zawodem , rozlicza przeszłość , odkrywa sieć kłamstw i postanawia się zemścić . Takie książki już były i autor nie wyszedł ponad wyświechtane schematy . Nie dodał nic nowego , nie zrobił nic zaskakującego. Za mało było w tym emocji , za mało realizmu , za mało czegoś konkretnego. Przez cała książkę tempo jest jednostajne . Praktycznie akcja dzieje się punktowo – bez zaskoczenia wiemy co dalej . I bardzo krótkie to wszystko , ledwo 200 stron to trochę mało . Z tego można zrobić dobry film , na dobrą książkę taka historyjka jest słaba.

Książka jest napisana prosto, czyta się lekko. Fabuła zdecydowanie nie jest niepowtarzalna. Jednakże warto przeczytać, jeżeli masz ją na pułce i nie masz nic innego do czytania.

Książka dobra aczkolwiek dla mnie jako kobiety chyba jednak zbyt dużo tej krwi i trupów, spodziewałam się chyba ttroszkę czegoś innego.

• 2015
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Posiadam nieczytana
  • Chcę mieć
  • 2017

Dodaj cytat z książki Kim jest Konrad Hirst?