To Die in Vienna

Data 1. wydania:
2018-07-07
angielski

ebook + audiobook

Można przestać być szpiegiem, ale przecież trzeba z czegoś żyć. Po nieudanej misji w Jemenie Freddie Makin opuścił S8, tajną jednostkę CIA. Przyjmuje proste zlecenia polegające, na przykład, na śledzeniu znanych i mniej znanych ludzi. Wiedeńska misja wydaje się całkiem bezpieczna, rutynowa. Dopóki nie ginie obiekt inwigilacji, uczony Jiang Cheng, oraz zleceniodawca operacji, a sam Freddie tylko przez przypadek uchodzi z życiem.

We współczesnym wiedeńskim świecie szpiegów mało rzeczy jest oczywistych, nawet dla wieloletniego zawodowca, takiego jak Freddie. Ale na pewno nie należy dać się zabić, a także należy chronić tych, którzy ci zaufali. Jak zwykle u Wignalla, jest to powieść o ciekawych ludziach, ich trudnych wyborach, w których niebagatelną rolę odgrywają traumy przeszłości. Nastrojowa wiedeńska rapsodia, napisana pięknym językiem, z wyczuciem interpretowana przez narratora audiobooka George’a Newberna.

ebook + audiobook

Dodaj cytat z książki To Die in Vienna