Tydzień Konstancji

Dwie Siostry
2008-01-01
2008-01-01
powieść dziecięca polska Ewa Stiasny

Okładka książki Opowiadania o zwierzętach. Polscy pisarze dzieciom Katarzyna Bajerowicz, Grażyna Bąkiewicz, Liliana Bardijewska, Paweł Beręsewicz, Marcin Brykczyński, Ewa Chotomska, Barbara Ciwoniuk, Agnieszka Frączek, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Kalina Jerzykowska, Mikołaj Kamler, Barbara Kosmowska, Magdalena Kozieł-Nowak, Irena Landau, Olga Masiuk, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Joanna Papuzińska, Renata Piątkowska, Barbara Stenka, Tomasz Trojanowski, Paweł Wakuła, Wojciech Wróbel
Opowiadania o ... Katarzyna Bajerowic...
Okładka książki Lenka, Fryderyk i podróże Olga Masiuk, Agnieszka Żelewska
Lenka, Frydery... Olga Masiuk, Agnies...

Urokliwa opowieść o codziennych zmaganiach niewidomej Konstancji to lektura obowiązkowa dla każdego dziecka. W sposób dowcipny, nienachalny pokazuje świat i codzienne problemy z perspektywy dziecka, któe musi posługiwać się wszystkimi zmysłami, aby zrekompensować sobie niemożnośc widzenia. Inteligentny i przemyslany sposób na pokazanie rzeczy trudnych - zachowań, pomyłek, które dziewczynka traktuje z dużym dystansem. Ta książka to łaltwy i przyjemny sposób na zaznajomienie naszych pociech z trudną sytuacją.

Sądząc po częstotliwości momentów, w których S. nieopanowanie się chichrał, przeplatanych z chwilami ciszy i zadawaniem pytań, mogę uznać tę lekturę za sukces. Młody stwierdził na koniec: "To była dobra książka!"
Też tak uważam

Też tak uważam

Urocza i śmieszna książeczka dla dzieci, która pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych dla niewidomej dziewczynki. Nie straszna jej przejażdżka na rowerze i rozmowa o kolorach, a dzięki niej dowiemy się, że każdy dzień pachnie inaczej. Czytanie dzieciom na dobranoc wskazane.

,,Kiedy zwolniłam, bo już nie miałam sił, wiał już normalnie, taki letni i jakby z oddali"
Piękna!

Piękna!

Jedna zulubionych książeczek mojego dziecka. Czytałyśmy po jednym rozdziale na dobranoc. I zawsze przed pójściem spać musiałam koniecznie powiedzieć czym pachnie :) kolejny dzień. Książeczka bardzo mądra, opowiadająca o niewidomej dziewczynce Konstancji. Warta przeczytania.

Piękna książka o byciu innym. O poszukiwaniu. O poznawaniu świata innymi zmysłami niż wzrok. Z poczuciem humoru. Fragmenty czytałam mojej czteroletniej córeczce, którą najbardziej zauroczyła historia o pączkach. I koniecznie chce smażyć pączki.

• Książki dzieciństwa
  • Literatura dziecięca