Takie zwykłe wakacje

2006-01-01
2006-01-01

Pokochałam ją jako dziewczynka

Pokochałam ją jako dziewczynka

Wróciłam do wakacyjnych przygód, z ciekawości, jak je teraz przyjmę. Książka jest zdecydowanie dla nastolatków, ale potrafi zaciekawić. Jedynym niedociągnięciem jest scena, kiedy to złodziejaszki zapraszają dziewczyny na lot balonem wypełnionym kradzionymi łupami. Niewybaczalne ;) Poza tym zgrabnie skonstruowana akcja i można podsunąć starszym dzieciom do przeczytania.

Całkiem OK. Na szczęście nie było zbyt wiele o ,,nastoletniej miłości" tak mdłej i nudnej... Nie spodziewałam się takiego zakończenia :) Fajna, najlepsza w wakacje, ale w zimie też się fajnie czyta ;)

Bardzo mi się podobała. Szybko przeczytana. Z humorem, trochę detektywistyczna, trochę romans, trochę obyczajowa. Świetna.
Dwie młode dziewczyny wybierają się na pierwsze wspólne, samotne wakacje. Bez rodziców, bez komórek. Na Mazury. Do wuja. Jednak wuja nie ma i co począć? Przygarnia je pani Maria. Będąc w jej posiadłości poznają dzieci pani domu oraz dwóch geologów z Warszawy. Sprawy się komplikują. Domysłów jest wiele. Wiele też sytuacji dających do myślenia. O co tak naprawdę chodzi? Kim są geologowie? Gdzie jest wuj?
Polecam <3

Świetna książka, dużo się dzieje, przeczytałam ją jednym tchem.

Świetna książka, dużo się dzieje, przeczytałam ją jednym tchem.

Siedziałam i nie mogłam przestać czytać:
Kuba i Maciek?
Pani Maria?
A może działają razem?
No kto jest tym złodziejem?!
Typowa powieść młodzieżowa, lekka i przyjemna, można pobawić się w detektywów i pomarzyć o nadchodzących wakacjach :)
(Grupa docelowa czytelników to max. 1 gimnazjum, starszym czytelnikom może wydawać się nudna ;__;)

Siedziałam i nie mogłam przestać czytać:
Kuba i Maciek?
Pani Maria?
A może działają razem?
No kto jest tym złodziejem?!

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Porusza problemy dzisiejszej młodzieży. Rewelacja!

Tę książkę przeczytałam w ciągu, hm, kilku godzin. Naprawdę ładne wydanie i dobrze się czyta. Te wakacje są takie upalne, a dzień taki długi, że nic, tylko zabrać książeczkę, taką wakacyjną, soczek, i usiąść w cieniu.

"Takie zwykłe wakacje" to opowieść o dwóch przyjaciółkach, prawie siedemnastoletnich; o Weronice i Matyldzie, ktore po raz pierwszy samodzielnie spędzają jeden letni miesiąc. Wraz z rodzicami (którzy w tym czasie jadą do Tybetu) postanawiają, że spędzą ten czas u stryjka Matyldy w leśniczówce na Mazurach. Niestety, kiedy wysiadają na stacji, nikt na nie nie czeka, nie ma stryjka.
I tu zaczyna się przygoda. Dziewczyny nie mają gdzie nocować, przygarnia je pani Maria - mama Jaśka i Hanki, która już w swoim domu gości dwóch studentów; Kubę i Maćka. Wera i Matylda dowiadują się, że od jakiegoś czasu ktoś okrada pobliskie kościoły, a jakimś dziwnym trafem zawsze w pobliżu kręcą się Kuba i Maciek. Tymczasem pani Maria wiecznie gdzieś znika, a jej pokój ciągle jest zamknięty... Dziewczyny postanawiają zabawić się w detektywów.
Polecam gorąco. Trzyma w napięciu, jest wesoła i taka... współczesna, na wakacje jak znalazł!

Bardzo ciekawa książka. W sam raz na wakacje :)

Bardzo ciekawa książka. W sam raz na wakacje :)

Polecam :) Rewelacja!!!!! :)

Polecam :) Rewelacja!!!!! :)

• Literatura młodzieżowa
  • Z obcych półek
  • 2014👏🏻💕

Dodaj cytat z książki Takie zwykłe wakacje