Wodne strachy

2005-01-01
83-7470-014-9
Monika Tietze
wodne strachy

Nie pamiętam za wiele, ale creepy af.

Nie pamiętam za wiele, ale creepy af.

16-letnia Chloe nie wie co stało się z jej matką. Nie pamięta nic ze swojego dzieciństwa. Nie pamięta jak wyglądała jej matka. Ojciec też niewiele o niej mówi. Czy coś ukrywa? Dziewczyna w sumie nic nie wie o swojej rodzicielce. Zamierza to zmienić. Wybiera się do swojej ciotki (bliźniaczej siostry matki) i babci. Chce poznać tajemnicę, która kryje się za śmiercią matki. Ojciec mówi, że nie ma żadne tajemnicy. Że ona po prostu utonęła. Ale Chloe i tak wyjeżdża do swoich krewnych. Tam ma dziwne wrażenie deja vu. Kiedy widzi obraz swojej matki i ciotki próbuje odgadnąć, która z nich to jej matka. Myli się. Jest załamana. Czemu nie potrafiła rozpoznać swojej własnej mamy?

Tego samego dnia babcia dziwnie reaguje na spotkanie z nią. Najpierw myśli, że ona to Roz, a później, kiedy Chloe mówi jej kim jest, obwinia ją o śmierć matki... Czyli to jej wina... Ale jak to się stało?

Wkrótce dziewczyna dowiaduje się, że to nie jej wina. Jej matka sama się zabiła. Była chora. Kiedy dziewczyna to usłyszała była zszokowana.

Postanawia jednak zostać i nie wyjeżdżać do domu. Może jeszcze czegoś się dowie. Następnego ranka po śniadaniu wybiera się na spacer.

Właśnie w trakcie tego spaceru poznaje Danny'ego i rozpoczyna z nim rozmowę.

Wkrótce zbliżają się do siebie. Idą razem popływać i Danny proponuje jej pójście do kina.

Po spotkaniu z Dannym nad rzeką dowiaduje się od babci, że Anna również podkochiwała się w jej ojcu.

Przez kolejne dni dziewczyna codziennie spotykała się z Danny'm. Zbliżyli się do siebie. Pewnego wieczoru Anna prosi ją, żeby przypilnowała babcię podczas jej nieobecności. Zaczynają ze sobą rozmawiać. W końcu babcia zauważa, że Chloe to Chloe,a nie Roz. Mówi, że chyba wraca do teraźniejszości.

Chwilę później dziewczyna słyszy kroki na górze. Idzie sprawdzić, czy ktoś tam jest i kiedy zapala światło natrafia na czyjąś dłoń. Dziewczyna wraca na dół i dzwoni po pomoc.

Później, kiedy wraca do sypialni widzi, że wszystkie szkice są porozrzucane, a książka należąca wcześniej do jej matki, zniknęła...

Kolejnego dnia Chloe wracając do domu słyszy skrawek rozmowy Anny z panią Bass... "Po prostu pozbądź się jej."

W nocy wybrała się z Dannym nad jezioro. Popływać. Jednak obezwładnił ją strach. To tylko utwierdziło ją w przekonaniu, że jest chora psychicznie. Odziedziczyła to.

Chce przezwyciężyć swoje fobie. Idzie w nocy nad jezioro z zamiarem popływania. A tam odzyskuje pamięć. To mama chciała ją utopić przed laty. To jej własna matka chciała się jej pozbyć. Czy Chloe kiedyś też taka będzie?

Wkrótce wyrusza z Anną pożeglować. Tam okazuje się, że Anna to właściwie NIE ANNA, to Roz! Jej matka! I najwyraźniej znów chce ją zabić...

Książka w miarę dobra. Nieźle się ją czytało.

Ta książka bardzo mi się spodobała. Nie tak bardzo jak moje ulubione książka ale na tyle aby móc dać jej wysoką ocenę. Prawie do samego końca nie przypuszczałam, że takie będzie zakończenie (nie powiem jakie). Bardzo mnie ono zaskoczyło. Ta książka podsunęła mi pewien pomysł, który pragnę zrealizować w moim opowiadaniu o serialu Violetta, które umieszczam w internecie.

Pustka.
Niepamięć o mamie dobija Chloe.
Musi się dowiedzieć jaka była jej mama.
Siostra mamy jest podobna do niej.
Dostała naszyjnik po mamie z jej imieniem.
Podarowano też kilka informacji o mamie od babci,cioci i mamy Dannego.
Danny bardzo spodobał się Chloe.
Chłopak podtrzymuje ją na duchu oraz pomaga w spawie mamy.
Co się stanie?
To już od was zależy czy przeczytacie tą książkę.
Polecam ~Paulina

Pustka.
Niepamięć o mamie dobija Chloe.
Musi się dowiedzieć jaka była jej mama.
Siostra mamy jest podobna do niej.
Dostała naszyjnik po mamie z jej imieniem.
Podarowano też kilka informacji o mamie od babci,cioci i mamy Dannego.
Danny bardzo spodobał się Chloe.
Chłopak podtrzymuje ją na duchu oraz pomaga w spawie mamy.
Co się stanie?
To już od was zależy czy przeczytacie tą...

Jak dla mnie książka niezbyt interesująca ale każdy ma inne gusta więc każdemu co innego pasuje;]

Książka bardziej dla nastolatek, do nich wręcz adresowana. Czyta się łatwo lekko i przyjemnie. Bohaterowie i podłoże psychologiczne miarodajne.Jest tajemnica i pierwsze, młodzieńcze, trochę naiwne uczucie. Oraz zrównoważona akcja i jej powolne narastanie, staranne budowanie nastroju oraz punkt kulminacyjny. Wszystko klasycznie, przyzwoicie,na poziomie ale bez jakichś fajerwerków. Dobra na krótki urlop albo weekend, gdy nie będziemy mieli siły wyjść w upał z domu i znajdziemy jakiś chłodny kąt, gdzie będziemy mogli poczytać. Trochę jak powieści Nory Roberts w wersji dla nastolatek.

KOCHAM TĘ KSIĄŻKĘ !!!!!!!!!!! POLECAM GORĄCO !!!!!

KOCHAM TĘ KSIĄŻKĘ !!!!!!!!!!! POLECAM GORĄCO !!!!!

Po zobaczeniu tytułu tej książki pomyślałam, że to nudna opowieść o potworze, który żyje w wodzie. Po odwróceniu książki i przeczytaniu krótkiego opisu stwierdziłam, że historia jest niezwykła i jest w tym coś tajemniczego.

Warto przeczytać :)

Warto przeczytać :)

Wspaniała, na początku wydawało się, że nic nowego, ale potem zaczęła wciągać i nie mogłam się oderwać. :)

• Przeczytane dawno temu
  • Młodzieżowe
  • Z dzieciństwa
  • ✦ 2013 i wcześniej

Dodaj cytat z książki Wodne strachy