Przygody Sherlocka Holmesa

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
The Adventures Of Sherlock Holmes
kryminał, sensacja, thriller
978-83-89683-42-7
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Sherlock Holmes John Watson

Chronologicznie rzecz ujmując po Studium w Szkarłacie i Znaku Czterech przyszedł czas na Przygody Sherlocka Holmesa. Tym razem mamy do czynienia z pełnym zbiorem opowiadań o sprawach naszego ulubionego detektywa spisanych przez jego przyjaciela w losowej kolejności. Muszę przyznać, że to jak do tej pory najlepsza rzecz o Holmesie. Historie są nieco krótsze za to całkiem...

Dwanaście krótkich opowiadań, które dają to co w Sherlocku najlepsze - ukazanie drogi dedukcji detektywa, który z najdrobniejszych szczegółów potrafi wyciągnąć celne wnioski.
Spodziewajcie się niespodziewanego, gdyż każde opowiadanie przedstawia niezwykłą intrygę, której rozwiązanie z pewnością zaskoczy.

Klasyczne opowiadania Sherlockowe. Czyta się z ogromną przyjemnością, a kolejne przygody konsekwentnie trzymają wysoki poziom. Może jedynie ze dwa były odrobinkę słabsze. Rewelacja.

Jeśli odwoływać się do klasyki kryminału, ale i do klasyki literatury brytyjskiej to nie ma wątpliwości, że Przygody Sherlocka Holmesa najdą się w centrum tych rozważań. Jest to nie tylko przykład bystrości umysłu ich autora - Arthura Conana Doyla, ale i majstersztyk kreowania postaci. Czy jest ktoś kto nie lubi charyzmatycznego detektywa? Szczerze w to wątpię. Przenikliwy...

Wydaje mi się, że o Holmesie powinny być właśnie takie krótkie opowiadania. Wychodzi to lepiej niż ponad 100 stronicowa książka.

Jest to jedna z moich ulubionych części o Holmesie. Kilka krótkich stosunkowo zagadek , a jednak każda z nich była ciekawa

Przygody Sherlocka Holmesa to 12 lepszych i gorszych opowiadań. Jedne po prostu się przeczytało, a jedne pozostaną na dłużej w pamięci. Na większą uwagę zasługują opowiadania: Cętkowana opaska, Błękitny karbunkuł czy Krzywousty mężczyzna. Opowiadania są krótkie, więc czyta się bardzo szybko. Zagadki, które rozwiązuje Sherlock ze swoim przyjacielem Watsonem są ciekawe....

Zbiór przygód, które opowiadane są oczami wiernego przyjaciela Sherlocka Holmsa, doktora Watsona. Tym razem mamy przyjemność poznawać dedukcję, spostrzegawczość i mądrość patrzenia na fakty w kilku opowiadaniach. Ta książka, to wymarzona pozycja dla fanów słynnego detektywa.

Jest w „Przygodach Sherlocka Holmesa” całkiem sporo spraw – od nagłych zniknięć, przez kradzieże wartościowych przedmiotów, aż po tajemnicze zgony. I chociaż cieszyłam się, że będę miała aż tuzin okazji, by sprawdzić swoje detektywistyczne umiejętności, to po lekturze całego zbioru wiem, że nie są to historie, które na długo mi w głowie zostaną. Niby mają w sobie dosyć...

Bardzo przyjemne odpowiadania, choć niektóre nawet byłam w stanie rozwiązać tak szybko, jak Szerlock - a jednak wole być zaskakiwana na koniec. Ale zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią przygody tej pary detektywów.

8 055
    3 505