Rycerz z Alcantary

Okładka książki Rycerz z Alcantary Jesús Sánchez Adalid
Okładka książki Rycerz z Alcantary
Jesús Sánchez Adalid Wydawnictwo: Bellona Cykl: Monroy (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
2011-06-29
9788311120273
Agata Ciastek
historyczne miłość przygodowe

Szczerze mówiąc nie jestem pewna czy przypadkiem nie jest to jedna z gorszych książek jakie w życiu czytałam.....
Pomysł jest ciekawy, owszem, ale wykonanie kuleje. Początek niepotrzebnie rozwleczony i nic nie wnosi do głównego wątku (do tego jest jakby urwany),środkowa część potraktowana po macoszemu, a końcówka... Cóż, miałam nadzieję, że tam właśnie książka się rozkręci, ale srogo się rozczarowałam. Zanim cokolwiek konkretnego się stało książka się skończyła (i to przedwcześnie, mimo wrażenia, że zostało tak wiele stron, ale o tym za chwilę).
Idea samego zakończenia w formie listów jest według mnie bardzo, bardzo nieudana i zbyt krótka (jakieś 6 stron?). Rys historyczny może laikowi przybliżyć sytuację, ale z drugiej strony żyjemy w czasach, kiedy dostęp do informacji jest tak powszechny, że nie widzę powodu, żeby wprowadzać czytelnika w błąd (grubość książki ergo długość historii),myślałam, że czeka mnie kolejne +/- 60 stron fabuły, a tu klops. Szczególnie, że autor historykiem nie jest, więc... Ale to już moje zboczenie zawodowe chyba. :) W każdym razie, ja poczułam się oszukana, nie zostałam zaspokojona i myślałam, że umrę z nudów (niestety mam brzydki nawyk doczytywania do końca nawet najgorszych książek)...

A stateczków było w książce jak na lekarstwo... :(

Całkiem niezła powieść historyczno-przygodowa.Szybko się czyta.Ale określenie tej książki światowym bestsellerem , to wg.mnie przesada.

Nie przypadła mi do gustu. Nie jest zła, ale nie jest też zbytnio warta poświęcanego jej czasu. Ciężko powiedzieć dobra-zła a w tym przypadku już na pewno.

Nic specjalnego. Dobrze się czyta, ale co z tego jeśli fabuła jest nieciekawa, a główny bohater to ideał bez żadnych wad, któremu się wszystko udaje. Nawet miłość odnajduje od pierwszego wejrzenia i to odwzajemnioną! Bardziej czytadło niż bestseller.

Ostatnia część dobrego cyklu. Akcja już nie jest taka wartka, ale nadal trzyma napięcię

• Historyczne
  • Powieść historyczna