Tajemnica Loży

Albatros
2009-01-01
2009-01-01

więcej Więcej

Jak mam oceniać całą książkę to... przeciętna. Najciekawsze były ostatnie rozdziały, a początek i środek nudne. Autorowi nie poszła ani wielowątkowość, ani wątek masonerii. Romans? Tak. Książka historyczna i thriller? Nie.

Bardzo fajna książka opisująca realia i brutalność tamtych czasów. Bardzo dużo acki i wewnętrznych dramatów głównych bohaterów. Jeżeli ktoś lubi wątki historyczne o których nie dowie się z podręczników to bardzo polecam. Klimaty tajemniczych Masonów i odwieczna wojna pomiedzy nimi i zakonem porywa bez granic.

Jednaz nielicznych książek po której miałam uczucie ulgi,że skończyłam.takiej mieszanki dawno nie widziałam, czego tu nie ma...SS masowe i szatan i święta inkwizycja i morderstwo i miłości i heroiczny sędzia... No niestety trochę za dużo,trochę nieskladnie i chaotycznie. Spore rozczarowanie

I w końcu w końcu przyszedł czas na moją ulubioną literaturę hiszpańską. Dobra na podróż do pociągu.

To jest książka utrzymana w klimacie "Katedry w Barcelonie" Falconesa? Autor tego stwierdzenia na okładce i ja musieliśmy chyba czytać dwie różne książki. Miały być tajemnice i magiczna sceneria, a okazało się, że to po prostu kryminał osadzony w XVIII - wiecznym Madrycie. Na pewno nie wciąga od pierwszych stron, ale co prawda mamy tutaj tragiczną miłość i zemstę. Po tytule...

kwiecień 2014

2076

"Wyobraź sobie, że jesteś nieociosanym kamieniem i musisz znaleźć narzędzia potrzebne, by nadać mu postać."

"Cisza jest pierwszym kamieniem świątyni mądrości."

"-Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego zło dotyka jednych bardziej niż innych?
- Może niektórzy z nas bardziej je przyciągają."

"Bóg dał mi wolność wyboru i wie, że już go dokonałam. Teraz nie mam prawa prosić...

„Tajemnica Loży” to powieść historyczna osadzona w realiach osiemnastowiecznej Hiszpanii, rządzonej przez króla Ferdynanda VI. W malowniczej scenerii Madrytu rozgrywa się historia tragicznych losów Beatriz , młodej dziewczyny , której ojciec zostaje aresztowany przez Świętą Inkwizycję a matka brutalnie zamordowana . Rozdzielona z ukochanym Braulio , zmuszona przez...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po opisie książki spodziewałam się czegoś nieco innego, historii równie wciągającej co powieści Falconesa. W przypadku tej książki, to w połowie zaczęła mnie bardziej interesować, czyli od momentu rytualnych morderstw wykonywanych przez masonów i całej towarzyszącej temu symboliki. Książki być może od początku nie czyta się jednym tchem, jednak poleciłabym do przeczytania.

• 2012
  • Historyczne