Aniołowie o północy

1994-01-01
1994-01-01
83-86133-86-4
Katarzyna Wesołowska-Piwakowska
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Według opisu książka zapowiadała się jako typowy romans. On i ona, oboje po przejściach, łączy ich wspólny cel a między nimi iskrzy chemia. Jednak okazało się to bardziej skomplikowane.
Collin ma duszę awanturnika a jego zamiłowaniem jest szermierka. Niestety wpływowy ojciec nie zważając na nic chce go ubrać w ciasny garnitur biznesmena. Straszliwy wypadek odmienia wszystko. Collin rezygnuje niemal z całej schedy po rodzicach na rzecz brata. Kiedy po pewnym czasie orientuje się, że został okradziony z najcenniejszych mu pamiątek a ukochaną firma ojca lada chwila wpadnie w ręce mafii decyduje się na działanie. Tylko musi znaleźć sobie sprzymierzeńca.

Ashley jest dziewczyną, kobietą, która do swojej pozycji doszła ciężką pracą. Znalazła też wielką miłość, założyła rodzinę. Pewnego dnia zostało jej to zabrane. Załamała się ale gdy odebrano jej synka, stanęła do z góry przegranej walki. Przynajmniej tak to wyglądało dopóki na jej drodze nie pojawił się tajemniczy milioner.
Ashley i Collin są dobrymi przykładem na to, do czego zdolni są ludzie, którym odebrano to, co dla nich było najcenniejsze. Tacy nie mają już nic do stracenia i zrobią wszystko, by to odzyskać. Na kolejnych stronach śledziony przemianę obojga bohaterów.
Sama historia jest ciekawa, jednak mam wrażenie, że jakby opowiedziana w dużym skrócie. Dużo wątków nie zostało rozwiniętych, słabo nakreślono drugoplanowych bohaterów, którzy byli ważni dla całej fabuły. Czekałam na epickie starcie Collina z tropiącym go detektywem. Słabe to zakończenie.
Ogólnie książka mogłaby być dużo lepszą, bo pomysł był ciekawy. Na lekturę do poduszki nadaje się.

Jeśli mam być szczera, na początku książki się przeraziłam, ostatnia książka przeze mnie czytana miała tytuł "Splątana winorośl",,, A tutaj zaczynamy na plantacji winorośli,,,, choć tytuł nie miał z tym nic wspólnego,,, Oj przestraszyłam się nie na żarty! -Plagiat? Pomyślałam, i na całe szczęście się niezmiernie pomyliłam. Książka podobała mi się bardzo. Potrafiłam wcielić się w rolę głównej bohaterki i polubić bohatera. I po raz kolejny jestem szczęśliwa że kupuję książki "na wyczucie" nie czytając opisów z okładki... (w moim wydaniu książki, poznaję ją od połowy, [Jeśli wiem co się wydarzy po połowie książki to po co mam czytać ten nudny początek?]) spowodowało by to obniżeniem i to znacznie mojej opinii o książce. A tak z czystym sumieniem mogę powiedzieć że jest ona napisana bardzo dobrze! Uroniłam kilka łez i co najlepsze nie w odniesieniu do "głównych ról miłosnych". Polecam ja serdecznie. :) Pozdrawiam :)

• Romans
  • Przeczytane dawno temu
  • Przeczytane 2000
  • Szkoła średnia (1996-2000)
  • Z biblioteki...Filia Trzciniec
  • ☆ Literatura zagraniczna

Dodaj cytat z książki Aniołowie o północy