Wielbłąd na stepie

zsyłka dziecko powieść
literatura piękna
83-07-00595-7
zsyłka dziecko powieść

Trafiłem na tę książkę zupełnie przypadkowo. W gimnazjum miałem wybrać jakąś książkę z listy 40, w większości nic mi nie mówiących pozycji, jako dodatkową lekturę obowiązkową.
Powieść uderzyła mnie, pozostawiła głowę pełną refleksji i chęć odkrywania prawdy historycznej tego okresu, los przymusowych prrzesiedleńców nie był mi tak dobrze znany przed przeczytaniem tej...

Krzysztoń (1931 – 82, skok z okna), zaliczył Kazachstan, Iran, Indie i Ugandę, przed powrotem , w 1948, do Polski. Nim Państwo przystąpicie do lektury tej w y j ą t k o w e j książki przeczytajcie skąpy wycinek informacji o nim. Wybrałem fragment większej całości umieszczonej ...

Książkę dostałam jako nagrodę na koniec roku szkolnego w V klasie podstawówki. Czytając ją w wakacje męczyłam się i jej nie skończyłam. Powróciłam do lektury po latach i doceniłam. Do niektórych książek trzeba dorosnąć. Dosłownie i w przenośni.

Człowieku,czy ty wiesz, jak wysmienicie się czuję ,kiedy coś dzięki Bogu ukradnę.

Dyskusje

• Lektury