Tajemnica Marie Stevens

Okładka książki Tajemnica Marie Stevens
John Dickson Carr Wydawnictwo: ALFA Seria: Czarny Pająk: Biblioteka Sensacyjno-Kryminalna kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Czarny Pająk: Biblioteka Sensacyjno-Kryminalna
The Burning Court
ALFA
1994-01-01
1994-01-01
Irena Ciechanowska-Sudymont, Jan Stanisław Zaus
kryminał

Jestem zaskoczony, że pod ksiażkami króla powieści detyktywistycznych występuje tak mało opini. Dzisiaj autorów piszących w podobnym stylu wszyscy porównują do Agathy Christie zapominając albo nie znając mistrza Carra.

Historia opowiedziana w "Tajemnicy Marie Stevens" została ulokowana w klimatycznej scenerii z początku XX wieku. Osobiście wolę bardziej zamierzchłe lub współczesne czasy, jednak po przeczytaniu tej książki zrezygnowałam z tego typu kategoryzowania. W detektywistycznej powieści liczy się bowiem nie czas akcji, ale sama akcja. Ta pozycja pod tym kątem bardzo mnie...

ciekawa fabuła i lekka narracja. Zaskakujące zaskoczenie. Coś z pogranicza thrillera i powieści psychologicznej. Warto

• Aawpisane
  • 2016