Cena plotki. Naga prawda o dziennikarzach i celebrytach

Sharon Marshall Wydawnictwo: Carta Blanca literatura faktu
literatura faktu
978-83-7705-067-5
Ewa Kleszcz
tabloidy dziennikarze celebryci plotki brukowce

10 lat z życia dziennikarki tabloidowej. Czy gdzieś leży granica wydobycia informacji z życia znanych osób? Gdzieś pewnie tak, ale konieczność ją często przesuwa dalej i dalej - oczywiście z punktu widzenia brukowca, który szuka sensacji za wszelką cenę.
Ciekawy punkt widzenia, poznałam kilka nowych nazwisk z brytyjskiego show businessu, ale jakoś nie poczułam się...

Rewelacja. Autorka w bardzo ciekawy sposób przybliża kulisy pracy w prasie brukowej.

Środowisko tabloidowych dziennikarzy, gwiazdy i opowieści zza kulis świata brukowych mediów. „Cena plotki” to zaskakująco prawdziwe, a jednocześnie zabawne wspomnienia dziennikarki, która przez lata pracowała w brytyjskich brukowcach.
Jak powstają artykuły publikowane w najpoczytniejszej prasie kolorowej? Co musi zrobić dziennikarz, by napisać artykuł na pierwszą stronę?...

"Cena plotki" (a w zasadzie "Tabloid girl") to pierwsza książka, po którą sięgnąłem dzięki rekomendacji Doroty Wellman. Oczekiwania względem tej "nagiej prawdy o dziennikarzach i celebrytach" rozminęły się z rzeczywistością (i bardzo dobrze!) - zamiast nieprzyzwoitych wyznań celebrytów mamy opis 10-letniej kariery "tabloidowej pismaczki". I to bardzo fascynującej kariery!...

jak dla mnie książka rewelacja, bardzo wciągająca, przydatna dla każdego, kto kiedyś myślał, lub myśli o zawodzie dziennikarza i nie tylko :) polecam!

• 2014
  • 2016
  • 2012
  • Chcę w prezencie
  • Moje własne
  • Biznes, marketing, zarządzanie

Sharon Marshall Cena plotki. Naga prawda o dziennikarzach i celebrytach Zobacz więcej