Robert David Kaplan Wydawnictwo: Sprawy Polityczne publicystyka literacka, eseje
Mediterranean Winter. A Journey Through History
publicystyka literacka, eseje
978-83-929317-0-6
Marek Grzanka
europa reportaż tunezja sycylia grecja

Sentymentalny spacerek po okolicach mare nostrum. Ciut za bardzo może ckliwe. Ale za to kilka udanych ekshumacji zapomnianych postaci z bardzo zamierzchłej przeszłości.

Bogate źródło zachęcające do dalszej lektury, choć inne pozycje autora sprawiły mi więcej frajdy.

"Bałkańskie upiory" tak mnie urzekły że sięgnęłam po kolejna książkę Kaplana. Nie zawiodłem się jest to świetnie napisana książka o podróży po wybrzeżach Morza Śródziemnego. Kaplan przytacza wiele ciekawostek dotyczących miast gdzie się zatrzymywał, a czasem płacił własna krwią (dosłownie) za podróż. Polecam

• Reportaże
  • Historia
  • Bałkany
  • 1. Wydawnictwo Czarne / reportaże
  • L. obca
  • Mam/miałam
  • Lit. faktu
więcej mniej

Robert David Kaplan Śródziemnomorska zima. Uroki historii i krajobrazu Tunezji, Sycylii, Dalmacji oraz Peloponezu Zobacz więcej