Zapiski (pod)różne

Podróże
literatura podróżnicza
Podróże

Kopia z mojego bloga:
"Książka zawiera kilkanaście dłuższych notatek z podróży do różnych krajów. Każda jest o czym innym i troszke inny kraj przybliża. I tak "Kult kapcia" dotyczy japońskiej manii zmieniania kapci w zależnosci od pomieszczenia, są więc kapcie hotelowe do chodzenia po tamtejszych korytarzach, łazienkowe(tylko do użytku w łazience) ale również...

Książkę tę bardzo przyjemnie się czyta. Jest w niej zawartych dużo krótkich życiowych historii z różnych podróży Martyny. Książka fajna, bardzo życiowa nie ma w niej nudnych,długich historii miejsc w których autorka była tylko jej życiowe przygody co czyni książkę bardzo ciekawą. Naprawdę polecam.

Cała ta historia złożona jest w formie notatnika. Widzimy tutaj zmięty papier i kartki z zeszytu. Jest to bardzo ciekawe i oryginalne - wręcz unikatowe. Książka jest w oprawie twardej, więc można ją czytać bez obaw, że z okładką coś się stanie. Kartki są śliskie co jest fantastyczne, a czcionka idealna dla oka.

Ja czytałam tę książkę w samochodzie jadąc nad morze i było...

Książka tak lekko napisana świetnie się czyta

Bardzo przyjemna lektura, która pozwoli poznać mam różne zwyczaje z innych krajów, a także przedstawia wiele mądrości życiowych.

Dla zachęcenia cytat
"Mamy jedno życie i nie będzie dane nam przeżyć go jeszcze raz. Chcę mieć pewność, że zrobiłam wszystko, co możliwe, żeby nie żałować, że zmarnowałam choćby minutę".

Mała rzecz a cieszy. Krótkie migawki z podróży, esencja wyciągnięta z większej całości. Wprawdzie kojarzę, że niektóre historie są już mi znane, ale miło do nich wrócić. Ładnie wydana.

Taka średnia w swojej zawartości
Poruszyl mnie rozdzial o molestowaniu.

Jedna z książek, przy której śmiałam się na głos.

Przygody podróżniczki o których nie dowiemy się z oglądania programu :)

Jak tytuł wskazuje, dostaniemy kilkanaście zapisków przemyśleń i doświadczeń autorki w związku z osobami i miejscami, które poznała podczas swoich podróży. Dość luźna forma sprawia, że książkę czyta się przyjemnie i dość szybko. Niekiedy można się szczerze zaśmiać, ale i nieźle zdziwić. Wiele tematów zostaje nakreślonych w ciekawy sposób, który zachęca do szukania...

Dyskusje

1 458