Przewodnik terenowy

Tony DiTerlizziHolly Black Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki Spiderwick (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Field Guide
Zuzanna Naczyńska
Egmont Polska
Kroniki Spiderwick Holly Black literatura dziecięca fantastyka urban fantasy
The Field Guide
Kroniki Spiderwick (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Zuzanna Naczyńska
Kroniki Spiderwick Holly Black literatura dziecięca fantastyka urban fantasy

Książka dla dzieci, dorosłych i młodzieży, każdy może i powinien ją przeczytać. Zazwyczaj nie przepadam za fantastyką, ale(jak również w przypadku "Darów Anioła") jest to moje ulubione połączenie świata teraźniejszego ze światem magicznym. Ilustracje są przecudowne, pomysł tym bardziej genialny. Szczerze polecam. ^^

Niestety mamy standardowo, że jeden bohater natrafia na trop tajemnicy, a większość jest sceptyczna, "rozsądna", wypiera pewne rzeczy. Swojego brata bliźniaka Simona było Jaredowi stosunkowo łatwo przekonać. Początki takich historii zwykle zaczynają się przybyciem w jakiejś miejsce i natrafieniem na COŚ. Dzieci (Mallory, Jared i Simon) w przeciwieństwie do mnie (jeśli bym...

Odpowiednie dać rzeczy słowo. Szukajac detoksykacji po skrajnie rozczarowujacej przygodzie z Lemony Snicketem znalazlem schronienie w powiastce, która nie rości sobie prawa do bycia niczym więcej niż (aż) zgrzebnie wysnutym storytellingiem. Kolejne rodzeństwo, mniej szaleństwa, ale za to historia przeprowadzona od A do Z, dajaca satysfakcje i pozwalajaca na uczestnictwo w...

Ze wszystkich serii dla dzieci do których czytania zachęcałam(owszem trochę zmuszałam) mojego brata, ta chyba jako jedyna go naprawdę wciągnęła. Z czego mój wniosek wynika?
Każdą inną książkę, którą wziął do ręki, na natychmiast przekazywał mi albo mamie, byśmy mu czytały. Pierwsze trzy tomy tej serii przeczytał sam osobiście i to w dwa tygodnie i robił to nie tylko w domu,...

Oto rodzina Grace'ów: Mallory, trzynastolatka uwielbiająca szermierkę, Simon, miłośnik wszelkich stworzeń, oraz jego brat bliźniak, Jared. Jared ma wielkie kłopoty w szkole, ale jeszcze większe w domu. W nowym domu, w którym żyją Boggarty, zbuntowane chochliki...

Przyjemna książeczka, zwłaszcza po obejrzeniu filmu. Świadomość filmu, sprawia, że automatycznie wyłapuję różnice. Chociaż muszę przyznać, że te różnice nie są jakieś straszne, i przyjemnie się czyta.

Bardzo ciekawa fabuła i świetni bohaterowie. Książkę bardzo przyjemnie i szybko się czyta, wciąga. ;) Polecam.

No nawet niezłe... książki są cienkie, po jakieś sto stron, ozdobione naprawdę ładnymi ilustracjami. Czytania niewiele, ale córka uparcie nie chce sama i żąda jako lektury do poduszki, ja się nie wzbraniam.

Nie jest to Edith Nesbit, tym bardziej Kroniki Narnii, ale do poczytania dzieciakom o goblinach, trolach czy elfach się nadaje.

Nastawiłam się na coś w stylu Harrego Pottera, ale to jednak opowiadania dla dzieci. Polecam młodym czytelnikom :)

Dyskusje

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie
  • Fantasy
  • 2013
  • Z biblioteki
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Przewodnik terenowy