Dwa życia - Gertruda i Alicja

Janet Malcolm Wydawnictwo: Magnum biografia, autobiografia, pamiętnik
Two Lives - Gertrude and Alice
Anna Kołyszko
Magnum
Gertruda Stein Alicja B. Toklas Anna Kołyszko LGBT lesbijka lesbijki homoseksualizm
Two Lives - Gertrude and Alice
biografia, autobiografia, pamiętnik
Anna Kołyszko

Opowieść o wieloletnim związku Gertrudy Stein i Alicji B. Toklas. Opowieść złożona ze skrawków i fragmentów. Przenikają się wypowiedzi badaczy życia i twórczości G. Stein, fragmenty książek tejże, wspomnienia osób, które znały obie panie.
Książka odznacza się wielkim kunsztem, napisana jest z wyczuciem i dbałością o piękną formę. Nie jest to typowa biografia, zaledwie...

Pasjonująca opowieść o związku dwóch niezwykłych kobiet, które łączyłą miłość i nienawiść.

Dyskusje

• LGBT