(...) przed bitwą Kimura Shigenari palił we wnętrzu hełmu wonne kadzidła, aby jego odcięta głowa stanowiła bardziej atrakcyjne trofeum (...)
Artykuły
26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już wkrótce. Znamy program i listę gościLubimyCzytać3Artykuły
Złe wyboryWojtek0Artykuły
Uwaga konkurs! Weź udział i wygraj książki „Tożsamość“ Roberta Wysokińskiego!LubimyCzytać28Artykuły
Utrwalić to, co zapamiętane. Rozmowa ze Stanisławem BrejdygantemAdam Horowski1
Stephen Turnbull

Absolwent Uniwersytetów w Oksfordzie (teologia) i Leeds (historia działań wojennych). Specjalista z zakresu historii Japonii i Mongolii, ze szczególnym naciskiem na działania wojenne. Autor wielu publikacji, w tym sporej ilości wydanej w wersji książkowej, dotyczących starodawnej Japonii i samurajów. Książki Turnbulla ukazało się staraniem Wydawnictwa Osprey Publishing. Wydawca periodyku "Medieval History Magazine" (2003-2005). Konsultant przy powstawaniu obu części gry komputerowej "Shogun" (2000 i 2011) oraz przy kręceniu filmu "47 Ronin". Obecnie jest wykładowcą na University of Leeds, gdzie wykłada religie Dalekiego Wschodu. Nie należy go mylić ze Stephenem Turnbullem, angielskim piłkarzem, grającym głównie w IV i V lidze angielskiej. Wybrane publikacje: "Kawanakajima 1553-64: Samurai Power Struggle" (2005, polskie wydanie: "Bitwy na Kawanakajimie 1553-1564. Walka samurajów o władzę", Polskie Media Amer.Com SA, 2011),"Osaka 1615: The Last Battle of the Samurai" (2006, polskie wydanie: "Oblężenie Osaki 1614-1615. Ostatnia bitwa samurajów", Polskie Media Amer.Com SA, 2011),"The Samurai Capture a King - Okinawa 1609" (2009, wydanie polskie: "Król w rękach samurajów", Wydawnictwo "Astra", 2011),"The Mongol Invasions of Japan 1274 and 1281" (2010, polskie wydanie: "Mongolskie inwazje na Japonię 1274 i 1281. Pierwsze tchnienie "boskiego wiatru", Polskie Media Amer.Com SA, 2011).http://
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma




Popularne cytaty autora
Todo Takatora prowadził tradycyjną ceremonię pokazywania głów w świątyni, ale z braku czasu odbyła się ona niezgodnie z regułami, w myśl któ...
Todo Takatora prowadził tradycyjną ceremonię pokazywania głów w świątyni, ale z braku czasu odbyła się ona niezgodnie z regułami, w myśl których głowy należało obmyć, opatrzyć etykietą z nazwiskiem ofiary i zabójcy, nałożyć odpowiednie kosmetyki i uczesać włosy, a następnie zaprezentować na nabijanej gwoździami desce. Głowy zabiotych zostały przyniesione przed oblicze Todo Takatory dość szybko po ich odcięciu. Cieknąca z nich krew splamiła deski podłogi, która obecnie jest przechowywana w świątyni Jokoji jako sufit.
1 osoba to lubiTrzy rzeczy nie chcą poddać się mojej woli: wody rzeki Kamo, wynik rzutu kości i mnisi świątyni Enryakuji.
1 osoba to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora

