Prymarchowie

Okładka książki Prymarchowie
Nick KymeGraham McNeill Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Herezja Horusa (tom 20) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2019-07-30
Data 1. wydania:
2012-05-29

więcej Więcej

Chyba najsłabsza książka z serii. Oczywiście Herezja jest skierowana głównie do fanów którzy wiele wybaczą, niemniej to wyjątkowo słaba pozycja. Bez pomysłu, bez polotu, byle tylko coś wydać.

W serii Herezji Horusa tomy z opowiadaniami są na ogół słabsze w tym przypadku mam w końcu wrażenie, że dostaliśmy dobre opowiadania i świetne uzupełnienie wydarzeń w międzygalaktycznej wojnie. Jedynie pierwsze opowiadanie Grahama McNeila mnie nieco rozczarowało. Sama historia opętania Fulgrima bardzo ciekawa i dla fabuły istotna ale punkt kulminacyjny tego opowiadania zawodzi.

Wspomniałem podczas recenzji Bitwy o Kieł, że cykl Bitwy Kosmicznych Marines ma trudniej od Herezji Horusa, ponieważ jego fabuła dzieje się w czasach mniej obfitujących w wydarzenia. Książka Prymarchowie zdaje się być na drugim krańcu spektrum: opowiada o prawdopodobnie najciekawszych postaciach w uniwersum Warhammera 40 000, synach samego Imperatora, którzy w całej...

Tym razem dostajemy zbiór opowiadań w których głównymi bohaterami zostali Prymarchowie legionów astrates.
Fulgrim prymarcha III legionu "Dzieci Imperatora" stawi czoła swoim własnym kapitanom.
Ferrusa prymarchę X legionu "Żelaznych dłoni" spotkamy podczas walki z xenos na pustynnej planecie, gdzie walka będzie się toczyć także o zmianę ścieżki którą Ferrus obrał.
Lion...

Ponieważ książka jest antologią, napiszę najpierw kilka słów o każdym z opowiadań z osobna.

Reflection Crack`d
Głównymi bohaterami tomu powinni być eponimiczni Prymarchowie, ale tutaj akcja koncentrowała się na Luciuszu, wyjątkowym szermierzu Dzieci Imperatora. Opowiadanie wyszło spod pióra jednego z moim zdaniem trzech najzdolniejszych autorów tworzących w uniwersum...

4 opowiadania o "synach" Imperatora. Po prostu konieczność, dla kogoś kto zbiera HH i ją czyta. Nie są złe :-)

• Science Fiction
  • Warhammer