Wartościowa pozycja, która od pierwszych stron daje poczucie kontaktu z czymś ambitniejszym. Wywiady, eseje, ciekawe spojrzenia spoza świata komiksu. Dobry dobór i perspektywa wychodząca poza zwyczajną analizę dzieła, wywiadu z twórcą czy jakiegoś przeglądu-wyliczanki.
Nieco gorzej w doborze komiksów. Wiadomo, że ciężko każdemu dogodzić, ale mam poczucie dużego niedosytu. Bliska przyszłość oferuje tak wiele. Aż się prosi o krótkie formy-perełki jak odcinki Black Mirror (też różny poziom) , lub wizjonerskie opowiadania. Brakowało mi tutaj zachwytu, zaskoczenia, pomysłu l. Graficznie też właściwie bez zachwytu, a niektóre to nawet poniżej oczekiwań. Z wartościowych dla mnie wymienić wypada "Pierwsi na linie" (grafika),"E-spacer" (pomysł, ale nie dowieziony),"Orfeusz" (klimat i puenta),"Dr Dehlinger", "Inna przyszłość" (Oprawa, bo temat dość oklepany),"Codzienne życie" (zdecydowanie najlepszy utwór, aż prosi się o rozbudowę).
Zestaw ogólnie niezły.
Na pewno warto kupować - będę brał do kolekcji. Choć po jednej lekturze pismo zaczęło się rozpadać...
Pinokio był dupkiem, więc trafił do piekła - proste. Kolejna zabawna bzdurka od autora "Najdłuższego dnia przyszłości". Chwytliwy koncept, świetna kreskówkowa oprawa, sporo kreatywnych pomysłów... Mam jednak wrażenie, że epizodyczna formuła nieco powstrzymuje ten komiks przed staniem się czymś więcej niż tylko wspomnianą "zabawną bzdurką". Gdyby dołożyć tutaj ciągłą fabułę i choć szczątkową przemianę bohatera, moglibyśmy otrzymać coś naprawdę wybitnego.
https://www.instagram.com/polishpopkulture/