Adam Drzewiecki 
drzewiecki.zgora.pl
40 lat, mężczyzna, Zielona Góra, status: Czytelnik, ostatnio widziany 4 godziny temu
Teraz czytam
  • Japoński wachlarz. Powroty
    Japoński wachlarz. Powroty
    Autor:
    Jeden z cudownych i niespodziewanych kaprysów losu sprawił, że spędziłam dwa lata w Japonii, pracując na jednej z tokijskich uczelni. Podobnie jak poszukiwacz złota w kopalni, tak antropolog w kultur...
    czytelników: 2380 | opinie: 112 | ocena: 7,57 (821 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-17 19:25:34
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-09-17 19:24:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Zdecydowanie najzabawniejsza książka, jaka mogła powstać na kanwie prawdziwych medycznych historii, zdaje się być zabawniejsza niż większość współczesnych polskich kabaretów razem wziętych. Medyczni laicy, jak ja, znajdą tu też zapewne kilka informacji na temat medycyny, o których wcześniej nie słyszeli. Symptomatyczne jest, że (zazwyczaj znienawidzone przeze mnie) przypisy końcowe tutaj są... Zdecydowanie najzabawniejsza książka, jaka mogła powstać na kanwie prawdziwych medycznych historii, zdaje się być zabawniejsza niż większość współczesnych polskich kabaretów razem wziętych. Medyczni laicy, jak ja, znajdą tu też zapewne kilka informacji na temat medycyny, o których wcześniej nie słyszeli. Symptomatyczne jest, że (zazwyczaj znienawidzone przeze mnie) przypisy końcowe tutaj są istotną, i nie mniej zabawną od reszty częścią tekstu; niemal czeka się na nie jak na zjedzenie wisienki na torcie. Jedno jest pewne: ta książka jest bestsellerem nie bez przyczyny, ją się po prostu pochłania, a nie czyta.

pokaż więcej

 
2018-09-16 22:48:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka-petarda: jednocześnie błyskotliwa, i łatwo się przy niej rozerwać! Zakończywszy jej lekturę już wiem: wolę Nosowską czytać niż słuchać.

 
2018-09-03 12:56:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-08-10 13:51:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Ciekawa opowieść o tym, że Japonia nie do końca jest taka, jak się może wydawać, zwłaszcza jeśli chodzi o życie na prowincji. Trudno odmówić poczucia humoru Autorce, jakkolwiek Marcin Bruczkowski w swojej "Bezsenności w Tokio" bawił mnie bardziej. Te dwie książki stanowią zresztą dla mnie swego rodzaju komplet: obie mówią o codzienności w Japonii, ale Anna Ikeda pisze o małym miasteczku, no a... Ciekawa opowieść o tym, że Japonia nie do końca jest taka, jak się może wydawać, zwłaszcza jeśli chodzi o życie na prowincji. Trudno odmówić poczucia humoru Autorce, jakkolwiek Marcin Bruczkowski w swojej "Bezsenności w Tokio" bawił mnie bardziej. Te dwie książki stanowią zresztą dla mnie swego rodzaju komplet: obie mówią o codzienności w Japonii, ale Anna Ikeda pisze o małym miasteczku, no a Marcin... wiadomo. Dobra, lekka książka dla ludzi zainteresowanych Krajem Kwitnącej Wiśni... od podszewki.

pokaż więcej

 
2018-08-09 14:37:12
Ma nowego znajomego: Annam
 
Moja biblioteczka
300 18 142
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (12)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (18)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd