ookami 
status: Oficjalny recenzent, dodał: 4 cytaty, ostatnio widziany 10 godzin temu

Oficjalne recenzje

18-04-2018
Oficjalna recenzja

Zazwyczaj powieści obyczajowe, z naciskiem położonym na sceny zbliżeń między bohaterami, cierpią na nieuleczalny brak fabuły. Wydaje się, że historia jest tylko pobieżnie skleconym tłem; klejem, który ma jedynie lepiej lub gorzej łączyć kolejne, pikantne momenty. Tymczasem tutaj historia odgrywa bardzo dużą rolę.

19-04-2018
Oficjalna recenzja

Rae Carson wplotła kolejny wątek, na który także jestem szczególnie wrażliwa, a mianowicie - rodzina. Nie taka, w której człowiek rodzi się i dorasta, lecz gdzie więzy krwi nie grają żadnej roli. Przyjaźnie mozolnie zawierane i szlifowane w pierwszej części, pomimo (a może w wyniku) rozmaitych prób i przeciwności przeobraziły się w silne więzy. Ekipa Lee to naprawdę barwna i zgrana rodzinka, a co z tym idzie - łatwo tą zgraję polubić i kibicować ich poczynaniom.

04-01-2018
Oficjalna recenzja

Bieganina po paryskich dachach jest w rzeczywistości tylko przykrywką, pod którą kryje się drugie dno, prawdziwe sedno tej powieści - powieści o tym, jak ważne jest bycie sobą, jakkolwiek banalnie to brzmi, i pozostawanie wiernym własnym zasadom. O tym, co tak naprawdę liczy się w życiu; o wartościach trwalszych niż ubranie, pieniądze czy nawet etykieta narzucona przez społeczeństwo.

07-12-2017
Oficjalna recenzja

Nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia, odmiennej tematyki albo niższego wieku grupy docelowej, ale tym razem język powieści okazał się łatwiejszy do strawienia. W trakcie lektury starałam się wydobyć z siebie moje wewnętrzne dziecko i przekonać się, czy sposób opowiadania przez Davida Almonda trafiłby do mojej młodszej wersji.

07-12-2017
Oficjalna recenzja

„Labirynt duchów” to prawdziwa powieść-katedra: wielopoziomowa, misternie utkana z imponującej ilości intryg, a wreszcie wykończona z dbałością o najmniejsze szczegóły. Widać, że autor dobrze spędził ostatnie lata, w czasie których czytelnicy wyczekiwali kolejnej części.  

Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
552 11 312
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (24)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd