niezgodna_książki 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-12 20:54:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Czerwona Królowa (tom 4)

Victoria Aveyard to bestselerowa autorka na całym świecie, która zadebiutowała pierwszą książką z serii „Czerwona królowa” o tym samym tytule. Jak na razie spod jej pióra wyszły cztery książki i zbiór nowelek, ale sama autorka zapowiedziała, iż do tej serii powstanie jeszcze na pewno książka w formie epilogu o tym, co się dzieje z bohaterami po ostatniej cześć. Wojenna burza to tom kończący... Victoria Aveyard to bestselerowa autorka na całym świecie, która zadebiutowała pierwszą książką z serii „Czerwona królowa” o tym samym tytule. Jak na razie spod jej pióra wyszły cztery książki i zbiór nowelek, ale sama autorka zapowiedziała, iż do tej serii powstanie jeszcze na pewno książka w formie epilogu o tym, co się dzieje z bohaterami po ostatniej cześć. Wojenna burza to tom kończący główną serię.

Mare, choć doszczętnie zraniona przez Cala, nie ubolewa nad swoim złamanym sercem. Bierze się do kontynuowania planu, który wcześniej był ustalony. Choć nie jest to dla niej proste nie poddaje się i dalej pokazuję, że jest „dziewczyną od błyskawic”, której nic nie potrafi zatrzymać ani zniszczyć.

Jedno jest pewne, nawet kiedy Tyberiasz wybrał koronę, to na długo jej nie zatrzyma. Większość z jego sprzymierzeńców nie chce powrotu monarchii. Pozostaje jeszcze Maven, który na pewno dobrowolnie nie odda tronu i królestwa. Szykuje się wojna, w której nie można nikomu ufać. Każda ze stron kombinuje kłamie i zdradza. Nikt nie może być pewien wierności drugiego. Czy w obliczu kłamstw i chęci wygrania, da się wygrać skoro każdy może zdradzić każdego,

W Krakowie na targach książki w tym roku miało miejsce super wydarzenie. Otóż odbyło się spotkanie z autorką tej książki. Przed samym podpisywaniem była krótka rozmowa z pisarką na temat jej książek, ale nie tylko. Był również poruszony temat najnowszej książki, czyli tytułowej „Wojennej Burzy”. Poproszono autorkę oto by opisała tę książkę w trzech sławach. Niestety w pamięci zachowało mi się tylko jedno „heartbreaker”, czyli „łamacz serc”. I właśnie z tym słowem zaczęłam czytać książkę. Niestety jest to słowo bardzo dobrze opisujące tę książkę.
Akcja toczy się w bardzo szybkim tempie. Nie przypominam sobie, by jakiś fragment mnie znudził, albo znużył.
Co jest bardzo ważne, autorka opisuje są różne walki co niektórych może nudzić, ale mnie osobiście pozbawiały oddechu. Niesamowite i nieprzewidywalne wydarzenia powodowały, że z każdą stroną chciało się czytać kolejną i nie przerywać.
Nie można nie wspomnieć o końcu książki, który pomimo tego, że był oczywisty – złamał mi serce. Ostatnie pięćdziesiąt stron czytałam dosłownie ze łzami w oczach, bo nie chciałam by ta książka się skończyła. Jak dla mnie jest to najciekawsza część z serii zaraz po pierwszym tomie.
Co do całości serii jest to niezwykle wciągająca i niesamowicie warta uwagi pozycja dla ludzi, którzy lubią ten gatunek literaki. Jedno jest pewne, jeżeli lubisz „Niezgodną”, „Igrzyska śmierci”, „Rywalki” czy „Szklany tron” jest to pozycja obowiązkowa dla ciebie, bo nie zawiedziesz się również tą serią.
Pozostaje mi tylko bardzo was zachęcić do przeczytania ostatniego tomu oraz całej serii, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, a teraz mi pozostaje czekać na kolejne nowelki.

pokaż więcej

 
2018-10-04 20:10:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Autor:

„W żywe oczy” to już druga książka spod pióra Jp-a Delaney-a. Pierwsza „Lokatorka” podbiła serca polskich czytelników. Dla mnie było to pierwsze spotkanie z tym autorem, ale na pewno nie ostatnie. Jeżeli jeszcze nie czytaliście którejś z jego książek - koniecznie to nadróbcie. Ja niedługo biorę się za pierwszą jego pozycję.

Claier to dobrze zapowiadająca się młoda aktorka, której największym...
„W żywe oczy” to już druga książka spod pióra Jp-a Delaney-a. Pierwsza „Lokatorka” podbiła serca polskich czytelników. Dla mnie było to pierwsze spotkanie z tym autorem, ale na pewno nie ostatnie. Jeżeli jeszcze nie czytaliście którejś z jego książek - koniecznie to nadróbcie. Ja niedługo biorę się za pierwszą jego pozycję.

Claier to dobrze zapowiadająca się młoda aktorka, której największym marzeniem jest grać na scenie. Jednak smutna rzeczywistość i brak zielonej karty powoduje, że jakoś musi zarabiać na życie. Jej praca wcale nie odbiega od tego co chce robić w przyszłości, no prawie... Otóż zajmuję się ona demaskowaniem niewiernych mężów na zlecenie ich żon. Musi używać swoich zdolności aktorskich oraz naturalnego wdzięku, by ujawnić ich niewierność. Jednego wieczoru dostaje ona zlecenie z początku takie jak każde inne, ale jednak nie. Pierwszy raz w jej karierze jakiś mężczyzna nie uległ jej wdziękom przez co nie mogła dostarczyć jego żonie nagrań podważających jego wierność. Problem zaczyna się, wtedy kiedy ta klientka zostaje zamordowana w swoim pokoju hotelowym tego samego wieczoru.
Kim jest morderca ? Co aktorskie zamiłowania Claier mają do rozwiązania sprawy zabójstwa? Kim był mąż kobiety, że tak się go obawiała? Kto tu jest podejrzanym, a kto tylko zabawką w rękach policji??

Jak można opisać tę książkę jednym słowem?
Zaskakująca.
Dlaczego? Ponieważ w tej książce niczego nie możesz być w stu procentach pewien. Z początku wierzymy w to, co autor nam przedstawia, po czym wystarczy przeczytać jedną stronę, a nasz cały światopogląd i myśli związane z tą książką wywracają się do góry nogami. Za chwilę znów wszystko się zmienia, by wywołać w czytelniku dezorientację i pokazać, że może być jeszcze inna opcja wydarzeń. Niesamowicie dobrze przemyślana i nieprzewidywalna historia. Trailer, który na długo zostanie wam w pamięci. Nie można zapomnieć o zakończeniu, które jest nie tylko zaskakujące ale też przyśpieszy bicie serca nie jednej osobie. Jedyne co mogę teraz zrobić to dać tej książce 10/10 (oczywiście w mojej skali) i bardzo was zachęcić do zapoznania się z nią, bo mogę obiecać, że jest to nietuzinkowa lektura, a pióro Jp-a Delaney-a spowoduje, że przebrniecie przez nią prędko i będziecie chcieli sięgnąć po kolejną taką książkę.

pokaż więcej

 
2018-09-22 19:21:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Melissa Darwood to niesamowita polska pisarka, której książki podbijają serca nie tylko w Polsce. Jej pierwsze dzieła zostały napisane w języku angielskim, a później zostały przetłumaczone na język polski.
„Tryjon” to moja pierwsza przeczytana książka spod pióra tej autorki, ale na pewno nie ostatnia …

„-pomocy... wyrzęziła. Poczuła żar w piersi i zaniosła się kaszlem. Ogarnęło ją przerażenie...
Melissa Darwood to niesamowita polska pisarka, której książki podbijają serca nie tylko w Polsce. Jej pierwsze dzieła zostały napisane w języku angielskim, a później zostały przetłumaczone na język polski.
„Tryjon” to moja pierwsza przeczytana książka spod pióra tej autorki, ale na pewno nie ostatnia …

„-pomocy... wyrzęziła. Poczuła żar w piersi i zaniosła się kaszlem. Ogarnęło ją przerażenie i znów zapadła się w ciemność „.

Mila to hmmm
na pozór zwykła nastolatka. Wiem to bardzo dziwne stwierdzenie, ale w pełni adekwatne do niej. Jej życie nie jest usłane różami, rodzina się praktycznie rozpadła. Po śmierci ojca matka zaczęła pić. I jeszcze to, że przez niewyjaśnione zaniki pamięci, które zdarzają się często, Mila ma problemy. Powodują one bardzo dziwne sytuacje. Czasami jak się „przebudza” nie wie co robiła, gdzie jest ani co się z nią działo.
Jakoś starała się tym żyć i przyzwyczaiła się, że nie wszystko wie co się z nią dzieje.
Jednak problem zaczyna się, kiedy budzi się w Tryjonie, ale to nie jest najgorsze. Okazuje się, że jest oskarżona o … zabicie męża, popełnienie samobójstwa, ale przecież ona nic nie pamięta. Przecież ona ma dopiero kilkanaście lat. Jaki mąż ?
Autorka pokazuje ile człowiek może mieć osobowości. Czy to w ogóle jest możliwe?
Niestety, to nie koniec problemów Mili. W krainie po śmierci, ma zapaść decyzja na co zasłużyła. Jeśli przyzna się do błędów i szczerze ich będzie żałować – wszystko dobrze się skończy. Jak to zrobić, jeśli ktoś nie pamięta tego co zrobił przez ostatnich kila lat ?

„W Tryjonie liczą się sprawiedliwość, uczciwość i prawda”.

Początkowo podchodziłam do tej książki jak do zwykłej młodzieżówki. Myślałam, że to pewnie jakaś zwykła chora nastolatka, która będzie miała bardzo schematyczną historię miłosną. Nie macie pojęcia jak bardzo się zdziwiłam w trakcie czytania. Może i jest to opowieść o nastolatce, która staje się kobietą i jest tam mały wątek miłosny, ale on tu nie jest najważniejszy. To unikalna i nieprzewidywalna książka, która zaskakiwała mnie za każdą przeczytaną stroną. Nigdy bym się nie spodziewała wydarzeń, które odkrywałam w tej historii. I jestem pewna, że się nikt nie zawiedzie. I jeszcze dochodzi do tego aspekt morału. Tak ta książka daje do myślenia i to bardzo. Napisana została lekkim językiem, ale nie jest to prosta pozycja. Nie raz zatrzymacie się, by przemyśleć parę spraw. Ja osobiście przeczytałam ją bardzo szybko, bo tak mnie wciągnęła. Nie jest to pozycja dla dzieci, bo mogłyby jej nie zrozumieć, ale myślę, że tak 15+ będzie dobrze, choć myślę, że spodoba się nie tylko młodym czytelnikom. Przyznaje tej książce ocenę 10/10 (oczywiście w mojej skali) i serdecznie zachęcam do zapoznania się z twórczością Melissy Darwood. Sama na pewno to zrobię, bo to naprawdę dobra pisarka.

„- Tylko nie mów, że znów miałam fugę”.

Wasza Niezgodna Czyta Książki.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
12 12 39
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd