księgozbiór 
ksiegozbiorczyta.blogspot.com
Witamy, jest nam niezmiernie miło, że zajrzeliście w nasz Księgozbiór. Jest tak wiele książek i tak mało czasu by poznać je wszystkie, dlatego postanowiliśmy uprościć Wam wybór. Czytamy to, co lubimy lub to, co akurat uważamy za warte przeczytania. Czasami zasugerujemy się trendami. Jednak na blogu sięgniemy też trochę głębiej i będziemy chcieli przedstawić Wam również recenzję książek, które „warto przeczytać przed śmiercią”. Mamy nadzieję, że będzie Wam z nami po drodze. Czekamy na odzew z Waszej strony. Miłej lektury i komentowania. Asia, Karolina i Tomek
status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 godziny temu
Teraz czytam
 • Cicha 5
  Cicha 5
  Autorzy:
  Jest taka noc w roku, trochę cudowna, przynajmniej wyjątkowa. W każdym mieście, na każdej uliczce mieszkają zwyczajni bohaterowie codziennego życia. Zapraszamy na ulicę Cichą 5, możecie zajrzeć przez...
  czytelników: 1815 | opinie: 135 | ocena: 6,89 (629 głosów)
 • Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI
  Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI
  Autor:
  Najgłośniejsza książka non-fiction ostatnich sezonów! Dziennikarz magazynu „The New Yorker” i autor bestsellera Zaginione miasto Z na tropie jednej z najbardziej wstrząsających zbrodni w amerykańsk...
  czytelników: 296 | opinie: 14 | ocena: 7,58 (52 głosy) | inne wydania: 1
 • Czerwona Królowa
  Czerwona Królowa
  Autor:
  Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Fantastyka, fantasy. – Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów –...
  czytelników: 16642 | opinie: 924 | ocena: 7,58 (6638 głosów) | inne wydania: 1
 • Echopraksja
  Echopraksja
  Autor:
  Przygotujcie się na całkowicie nową Osobliwość. Oto „Echopraksja”, kontynuacja nominowanego do nagrody Hugo „Ślepowidzenia”. Zbliża się XXII wiek. Jest to świat, w którym ci, co odeszli, wysyłają ży...
  czytelników: 1618 | opinie: 63 | ocena: 7,5 (548 głosów) | inne wydania: 2
 • "Pan raczy żartować, panie Feynman!". Przypadki ciekawego człowieka
  Autor:
  Ta pełna anegdot i błyskotliwego humoru książka opowiada nie tylko o pracach nad budową bomby atomowej i tajemnicami materii, ale pokazuje też fizyka jako speca od otwierania zamków szyfrowych i niezł...
  czytelników: 5215 | opinie: 197 | ocena: 7,91 (2132 głosy) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-17 14:48:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka, którą chciałabym Wam przedstawić miała swoją premierę w czerwcu. Mimo, że od tego dnia minęło już trochę czasu uważam, że warta jest uwagi.
Stella jest psychoterapeutką, która w młodości przeżyła tragedię. Zaginęła jej roczna córeczka. Mimo trudnych chwil w swoim życiu stanęła na nogi. Obecnie jest szczęśliwą żoną i nadopiekuńczą matką.
Pewnego dnia jej gabinet odwiedza młoda kobieta...
Książka, którą chciałabym Wam przedstawić miała swoją premierę w czerwcu. Mimo, że od tego dnia minęło już trochę czasu uważam, że warta jest uwagi.
Stella jest psychoterapeutką, która w młodości przeżyła tragedię. Zaginęła jej roczna córeczka. Mimo trudnych chwil w swoim życiu stanęła na nogi. Obecnie jest szczęśliwą żoną i nadopiekuńczą matką.
Pewnego dnia jej gabinet odwiedza młoda kobieta - Isabelle. Stella jest przekonana, że tak po dwudziestu latach wyglądałaby Alice, jej zaginiona córka. Kobieta traci grunt pod nogami. Poznanie Izabell zapoczątkowało lawinę życiowych komplikacji, które w konsekwencji uświadamiają Stelli, że może traci zmysły. Nikt z rodziny i przyjaciół nie wieży jej że Isabelle to Alice, przez co sama zaczyna popadać w matnię kłamstw i paranoi.
„Powiedz, że jesteś moja” to doskonały thriller psychologiczny. Historia, prawdopodobnie nie należy do mega zaskakujących czy odkrywczych, gdyż schemat powtarza się w tego rodzaju książkach. Bardzo podobała mi się jednak forma na jaką autorka zdecydowała się by opowiedzieć nam losy Stelli. Wydarzenia przedstawione są z perspektywy trzech osób: Stelli, Isabelle oraz jej matki. Z każdą kolejną stroną mamy poczucie, że wszystko powoli zaczyna się układać w logiczną całość. Z całą pewnością wiele momentów mogłoby zaskoczyć mniej wprawionych czytelników. Ci, którym ten gatunek nie jest obcy, zapewne rozgryzą wszelkie zabiegi autorki, jednak niczym to nie ujmuje tej powieści.
Choć książka jest dość długa, bo liczy ponad pięćset stron, to nie mamy uczucia znużenia czy chęci rezygnacji z lektury, wręcz przeciwnie, akcja toczy się dość wartko i porusza dość ważne aspekty: utratę bliskiej osoby, załamanie nerwowe, jak również miłość i oddanie, czy wykorzystywanie i znęcanie, nie tylko fizyczne ale również emocjonalne.
Co do samego zakończenia, to pozostaje jakby otwarte choć, ja dla lekkiego podrasowania tej historii zakończyłabym ją trzy kartki wcześniej. Jednak nie jestem pisarzem tylko czytelnikiem, więc mogę tylko rzec, że opowieść warta jest poznania z racji tematów i emocji jakich dotyka oraz z uwagi na fakt, że czyta się ją niezmiernie przyjemnie i szybko.
http://ksiegozbiorczyta.blogspot.com/2018/08/powiedz-ze-jestes-moja.html

pokaż więcej

 
2018-08-13 00:37:43
Ma nowego znajomego: Cantata
 
2018-08-12 21:02:59
Ma nowego znajomego: Anjatitii
 
2018-08-09 08:31:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

„Srebrna dziewczyna” to tak naprawdę książka o różnych odcieniach miłości, przyjaźni, kłamstwach i tajemnicach zaplecionych w losy młodej dziewczyny, której imienia autorka nam nie zdradza.
Książka porusza dość ważne z punktu widzenia życia społecznego tematy, jakimi są rodzina, miłość, związki, zdrada czy przyjaźń, jednak według mnie jest to przedstawione w dość ciężki do przyswojenia...
„Srebrna dziewczyna” to tak naprawdę książka o różnych odcieniach miłości, przyjaźni, kłamstwach i tajemnicach zaplecionych w losy młodej dziewczyny, której imienia autorka nam nie zdradza.
Książka porusza dość ważne z punktu widzenia życia społecznego tematy, jakimi są rodzina, miłość, związki, zdrada czy przyjaźń, jednak według mnie jest to przedstawione w dość ciężki do przyswojenia sposób.
Jak wcześniej wspomniałam, historia przedstawiona jest ze strony bezimiennej narratorki, dziewczyny, która właśnie rozpoczęła nowy rozdział w swoim życiu – studia. Obecne wydarzenia przeplatane są retrospekcjami, które przekazują nam cenne informacje, jednak miejscami doprowadzają czytelnika, przynajmniej mnie, do lekkiej dezorientacji.
Jeśli chodzi o analizę bohaterów, to mogłabym rzecz, że przestawione w tej książce osoby są bardzo specyficzne. Mam wrażenie, że zbudowane na zasadzie przeciwieństw i kontrastów, jednak żadna z nich, tak naprawdę nie zapadła w moją pamięć. Nasza główna bohaterka, a zarazem narratorka również wzbudziła we mnie mieszane uczucia od współczucia po niesmak.
Samo pióro Leslie Pietrzyk prawdopodobnie by mi odpowiadało jednak forma zupełnie nie przypadła do gustu. Bardzo długo zastanawiałam się, co o tej książce napisać. Zastanawiałam się czy oby dobrze zrobiłam zgadzając się na napisanie tej recenzji. Jednak zdałam sobie strawę, że często czytam literaturę młodzieżową. Ta książka zdecydowanie mnie nie usatysfakcjonowała, wręcz przeciwnie, mogłabym rzecz, że sięganie po tę pozycje przychodziło mi z delikatnym trudem.
Wygląda, zatem na to, że książka po prostu zadziałała na mnie w zakładany przez wydawcę sposób.
http://ksiegozbiorczyta.blogspot.com/2018/08/srebrna-dziewczyna.html

pokaż więcej

 
2018-08-09 08:30:12
Ma nowego znajomego: aliss80
 
2018-08-09 08:30:11
Ma nowego znajomego: Wciągam
 
2018-08-06 22:30:21
Ma nowego znajomego: Kaliber48
 
2018-08-03 21:56:45
Ma nowego znajomego: Pinina_Paulina
 
2018-08-02 19:37:32
Ma nowego znajomego: elyria
 
2018-08-02 07:55:07
Ma nowego znajomego: Ata77
 
2018-08-01 21:01:18
Ma nowego znajomego: Jaguś
 
2018-08-01 19:20:07
Ma nowego znajomego: Beata
 
2018-08-01 11:45:47
Ma nowego znajomego: Izabela Pycio
 
2018-07-31 23:37:12
Ma nowego znajomego: Marta Daft
 
2018-07-30 08:36:31
Ma nowego znajomego: babe_blue240
 
Moja biblioteczka
444 145 4094
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (239)

Ulubione cytaty (4)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd