Wiedźma Jego Królewskiej Mości

Cykl: Królewska wiedźma (tom 02)
Wydawnictwo: Genius Creations
Beata

Sara Weronika Sokalska wyszła zwycięsko z konfrontacji z Nocnym Królem i Mistrzem Twardowskim. Nawet jej najwięksi wrogowie otwarcie nie kwestionują już jej prawa do tytułowania się Pierwszą Czarodziejką Polanii. Cały czas trwa jednak zakulisowa i brutalna walka o wpływy na dworze. Dla wielu potężnych frakcji pozbycie się Saniki z najbliższego otoczenia króla Juliana jest pierwszym krokiem do zdobycia kontroli nad monarchą. Kluczem do sukcesu wydaje się być rozwikłanie tajemnicy pochodzenia Pierwszej i źródła jej wyjątkowych mocy.

Tymczasem Sara pozostaje sobą, czyli „Piekielnicą”. Upartą czarodziejką o ciętym języku, której maniery pozostawiają wiele do życzenia. Większość problemów rozwiązuje nie siłą argumentów, a argumentem siły. Za nic ma prośby i błagania króla Juliana, pragnącego mieć w niej oparcie.

A Polanii jak zawsze grozi wielkie niebezpieczeństwo i sama magia nie wystarczy, aby je pokonać!

źródło opisu: https://madbooks.pl/wiedzma-jego-krolewskiej-mosci

źródło okładki: https://madbooks.pl/img/imagecache/387001-388000/7...»

Riahnon | 2019-07-27

Ciekawa pozycja.

Zaczyna się standardowo: Polska jest królestwem, magia jest powszechna, na dworze króla jest stanowisko nadwornego czarodzieja/czarownika/maga.

Bohaterka nie jest typową czarownicą z opowieści, jest wredna i agresywna, walczy z wrogami i sojusznikami, ciekawa odmiana po wszystkich Odpowiedzialnych Czarownicach. Dodatkowy plus za przeszłość bohaterki, dostajemy jedynie sugestie i podpowiedzi, z których można odtwarzać cały obraz kim jest Pierwsza Polanii.

Fabuła jest ciekawa, powieść czyta się łatwo i przyjemnie. Nie mogę się doczekać kolejnych części

Ta starsza, mroczniejsza magia

Druga część historii o królewskiej czarownicy z alternatywnego Krakowa stanowi smakowitą kontynuację powieści „Spalić wiedźmę”. Współczesne realia mieszają się tu z mroczną baśniowością.
(...)

Całość krótkiej recenzji w magazynie Esensja:

Felicja | 2019-06-23

Rzadko się zdarza, aby drugi tom podobał mi się bardziej niż pierwszy. Tak było właśnie w tym przypadku. Intrygująco, wciągająco, a główna bohaterka jest niesamowita :) Pełna recenzja tutaj: https://felicjada.blogspot.com/2019/06/dylogia-o-wiedzmie-magdaleny.html

Nadal przyjemnie, nadal ciekawie ale czegoś jakby brakuje... Mnie zdecydowanie brakuje relacji i interakcji pomiędzy bohaterami. Bo co z tego, że trup ściele się gęsto, wszystkie rodzaje magii poznaliśmy już w pierwszym tomie, bohaterowie ciekawi na tyle, na ile ciekawe może być jednostka, która jedynie przypatruje się innym. Oczywiście mamy dobrze zarysowanych bohaterów drugoplanowych i łudząc się, że jednak jakieś interakcje gdziekolwiek nastąpią w wypadku pojawienia się trzeciego tomu jednak po niego sięgnę.

Magdat | 2019-04-30

Ciekawa, intrygująca bohaterka. Polecam

Bursztyniara | 2019-01-10
Przeczytana: 01 lipca 2018

Jeśli komuś podobał się pierwszy tom to drugi go nie zawiedzie. Książka pełna jest humoru i akcji, a główna bohaterka zaskakuje swoją bezczelnością i nie tylko, niezmiennie udowadniając że co by się nie działo zamierza być sobą. Drugi tom wyjaśnia pewne tajemnice, odpowiada na pytania zadając w międzyczasie nowe. Nadwornej wiedźmie coraz trudniej jest działać samej i coraz częściej działa będąc u kresu sił. Osobiście uwielbiam i chętnie przeczytałabym oba tomy drugi raz.

Myśli Niekontrolowane | 2018-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2018

Magdalena Kubasiewicz w swojej powieści „Wiedźma Jego Królewskiej Mości” zaprasza na drugą część tournée po Krakowie – stolicy Polanii, wielkiego królestwa, w którym magia jest żywa.

Zdawać by się mogło, że w Krakowie w końcu zapanował spokój. Nocny Król, który zesłał na miasto czarne chmury, został pokonany. Sara Weronika Sokolska utrzymała swoją pozycję Pierwszej Czarownicy Polanii i wiedzie spokojne życie na Wawelu.
Sielanka nie może jednak trwać długo.
Cała sprawa zaczyna się niewinnie – w sypialni Juliana pojawił się duch jednego z poprzednich władców. Sanika jest przekonana, że to czyjś kiepski dowcip. Kiedy jednak okazuje się, że całe miasto zostaje nawiedzone przez zgraję duchów, a nieznana nikomu Ciemność poluje na Weronikę, wszystko przestaje być proste i oczywiste.

Po przeczytaniu pierwszego tomu, opisującego przygody Sary Weroniki Sokolskiej, odczuwałam wielki niedosyt. Miałam wrażenie, że wątki nie zostały zamknięte w odpowiedni sposób, wiele rzeczy czytelnikowi nie...

Strasny Bebok | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Mniej się tu dzieje niż w pierwszym tomie a pytań coraz więcej. Może w 3 tomie się coś rozkręci.

Wybebeszamy_książki | 2018-07-14

WIELKI POWRÓT

Sara Weronika Sokolska - nadworna wiedźma, która wielu czytelników oczarowała mroczną, tajemniczą przeszłością oraz ciętym humorem - powraca.

Z Magdaleną Kubasiewicz spotkałam się za sprawą książki, o której w recenzenckim świecie było bardzo głośno.
"Spalić wiedźmę" najpierw wywołała niepewność, następnie dzikie uzależnienie, by w końcu pozostawić po sobie magicznego kaca. Pragnęłam więcej, jednak musiałam uzbroić się w cierpliwość. Los tak chciał, że dopiero wczoraj udało mi się zostać sam na sam z drugą częścią przygód czarownicy. To były piękne godziny, podczas których miałam wrażenie, jakbym nigdy nie opuściła Krakowa. Miasto rozwarło przede mną swoje bramy. Ponownie dopuściło do licznych sekretów, na straży których stała kobieta-zagadka. Sanika.

ODPOWIEDZI, AKCJI, KRWI!

Serce drżało mi w piersi, gdy zagłębiałam się w uniwersum. Potrzebowałam odpowiedzi, akcji i krwi. Autorka zaoferowała mi wszystkie te elementy i jeszcze więcej. Poznałam bliżej każdą z...

Josei | 2018-07-13
Przeczytana: 09 lipca 2018

Fajna, napisana z poczuciem humoru. Pomysł na połączenie świata zaawansowanego cyfrowo ze światem fantazji super ale jakoś ta książka skończyła się tak, jakby to była pierwsza część. Czyli krótko mówiąc czuję pewien niedosyt,