Conan i podziemie niewoli

Tłumaczenie: Eugeniusz Melech
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 64)
Wydawnictwo: Amber
Conan and the dungeon of slavery
Krzysiek W

IThorne | 2017-04-26
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Dosc kiepska czesc serii, gdzie Conan zostaje zabity, wskrzeszony i... pracuje jako naloznik (bo nie moze byc meska prostytutka - nie dostaje za to pieniedzy). Na szczescie ksiazka jest krotka, wiec dotrwalem do konca.

Gromomir | 2014-10-20
Przeczytana: 18 października 2014

Tom ten ma zaskakująco nie pasujący tytuł i nie jest to wina naszego tłumaczenia. Gdybyśmy chcieli zachować motyw podziemi to trafniejsze by było „Conan i podziemie miłości”...
Ale, skoro to nie jest produkcja Digital Playgrounds, lepiej byłoby skupić się na tym co jest istotniejszym motywem powieści – śmierci zza grobu.

Fabuła tym razem zaczyna się łagodnie, wiosennie i sielankowo. Trzydziestoletni Conan jedzie do małego księstewka na północy Nemedii aby wziąć udział w turnieju dostępnym tak dla gminu jak i szlachty. Po drodze spotyka lokalnego obieżyświata, franta, obiboka i barda, który zna każdego i jest przez każdego lubiany. Nie inaczej jest z Conanem.
Razem docierają do bogatego, pogodnego i sprawnie zarządzanego księstwa, bez potworów, demonów, klątw, czy nawet zwykłych bandytów. Mądry książę już lata temu skutecznie uporał się z takimi problemami i ludziom żyje się dostatnio.
Tylko miejscami czasem narzekają na nowego doradcę swego pana i z jednej strony z nadzieją, z...

Maja Ossowska | 2016-10-31
Heatcliff | 2016-07-13