Mrowisko

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Hangyaboly
83-08-01124-1
nowela, Węgry, mrowisko

Mikropowieść "Mrowisko" wprowadza czytelnika w osobliwy, zamknięty świat. Akcja rozgrywa się w klastorze zakonu nauczycielskiego w pierwszych latach XX wieku. Pod pozornie gładkim lustrem życia klasztornego narastają sprzeczności nie do pogodzenia, które z niezwykłą mocą ujawnią się w chwili śmierci Matki Przełożonej. Jednolita na pozór i zdyscyplinowana społeczność dzieli się na dwie partie: na zwolenników wewnętrznej odnowy i na konserwatystów - w poruszonym "mrowisku" rozpoczyna się regularna walka wyborcza.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: skan własny

EmaxDomina | 2014-08-08
Przeczytana: luty 2004

Zakon w końcu XIX wieku na Węgrzech. Święte, sekutnice, lesbijki. Ludzkie namiętności, żądza władzy, manipulacje, ludzka naiwność w pigułce małej społeczności, która stawia sobie za główny cel uciec właśnie od tego wszystkiego.

luellepand | 2015-12-26
minima-moralia | 2014-08-23