Listy do sławnych postaci

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
9 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Illustrissimi
tomeczqu

Jest to zaskakująca lektura. Albino Luciani, biskup-kardinał, obala mit o dostojeństwie hierarchów Kościoła. Jest ciepły, cechuje go duże poczucie humoru i odrobina ironii. *atami listów są nieżyjący już pisarze, Dickens, Chesterton, goethe, Skott i inni, święci, np. Bernard, Franciszek salezy, Teresa z Lisieux i z Avili, "starożytnicy", np. Hipokrates i Kwintylian. We współczesnosci osadzony jest szczególnie list do feministek. Książkę zamyka list do Jezusa..

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://cdn4.asteroid.pl/c20/a.swistak.pl/022/333/22333459_1024.jpg

Artur Schodziński | 2014-01-07

Zachwyciła mnie ta książka. Autor podejmuje ważkie i aktualne tematy wplatając je w korespondencję do sławnych ludzi z historii oraz fikcyjnych postaci z literatury. Warto przeczytać!

M_W | 2014-02-03
serenita | 2011-09-06