Gdyby zwierzęta mogły mówić

Tłumaczenie: Heinrich Kluzik
Wydawnictwo: Christliche Literatur-Verbreitung
Wenn Tiere reden könnten

Wzajemne porozumiewanie się zwierząt jest możliwe dzięki skutecznym systemom komunikowania się, którymi one dysponują. Zwierzęta jednak nie potrafią porozumieć się z nami przy pomocy mowy ludzkiej. Autorzy weszli zatem w położenie zwierząt i przemówili w ich imieniu. Zwierzę samo stawia możliwe pytanie i samo też na nie odpowiada w fikcyjnej rozmowie. Przy pomocy tej metody tekst zyskał cechy opowiadania, ożywił się, i - zachowując prawdę naukową - stał się bardziej interesujący.

Życzeniem jest, by ta książeczka przemówiła do każdego - młodego i dorosłego, laika i eksperta.

źródło opisu: http://ksiazki.chrzescijanin.pl

źródło okładki: http://ksiazki.chrzescijanin.pl

robinslav | 2014-02-01
Muminka | 2013-05-17
Na półkach: Przeczytane, Moje!
Hilwena | 2013-02-26
Kasia | 2013-02-19