Werner Gitt

Werner Gitt (ur. 22 lutego 1937 w Niestierowie) – niemiecki inżynier i kreacjonista, wyznający pogląd młodej Ziemi. Werner Gitt urodził się w Raineck, Ebenrode we Wschodnich Prusach, (obecnie Niestie... Werner Gitt (ur. 22 lutego 1937 w Niestierowie) – niemiecki inżynier i kreacjonista, wyznający pogląd młodej Ziemi.

Werner Gitt urodził się w Raineck, Ebenrode we Wschodnich Prusach, (obecnie Niestierow w Obwodzie Kaliningradzkim, Rosja) w 1937 roku. W efekcie przesiedleń po zakończeniu II wojny światowej trafił do Niemiec.

W 1963 roku rozpoczął studia inżynierskie na Uniwersytecie w Hanowerze. Po ukończeniu tych studiów w 1968 roku kontynuował edukację na RWTH Aachen w Akwizgranie, gdzie zdobył tytuł doktora w 1970 roku.

W 1971 Werner Gitt rozpoczął pracę w Physikalisch-Technische Bundesanstalt w Braunschweig. W 1978 uzyskał tytuł profesora oraz awansował na stanowisko dyrektora. Na emeryturę przeszedł w 2002.

Poza pracą naukową Gitt zajmuje się również teorią ewolucji. Jest aktywnym działaczem na rzecz odrzucenia teorii ewolucji na rzecz kreacjonizmu młodej Ziemi. W swoich pracach (zarówno książce zatytułowanej "In the Beginning was Information" jak i w artykule pt. "Information, science and biology", napisanym dla organizacji promującej kreacjonizm – Answers in Genesis) twierdzi, że teoria informacji neguje ewolucję. Hipotezy Gitta zostały poddane krytyce zarówno przez naukowców, nazywających je pseudonaukowymi (Tom Schneider z Molecular Information Theory Group przy National Institutes of Health), jak i grupę dyskusyjną talk.origins.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Werner_Gitt

źródło zdjęcia: http://www.ivcg.org/ergebnis.html?id_referent=14

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Człowiek. Fascynująca istota
Człowiek. Fascynująca istota
Werner Gitt

0 (0 ocen i 0 opinii)
Człowiek. Fascynująca istota
Autor:
W książce Człowiek - fascynująca istota odkryjesz wiele bardzo istotnych szczegółów tego, co czyni cię szczególną, ludzką istotą. Dlaczego nie miałoby cię zadziwić na przykład to, że:* W rzeczywistośc...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Gdyby zwierzęta mogły mówić
Gdyby zwierzęta mogły mówić
Werner Gitt, Karl-Heinz Vanheiden

5,5 (6 ocen i 1 opinii)
Gdyby zwierzęta mogły mówić
Wzajemne porozumiewanie się zwierząt jest możliwe dzięki skutecznym systemom komunikowania się, którymi one dysponują. Zwierzęta jednak nie potrafią porozumieć się z nami przy pomocy mowy ludzkiej. Au...
czytelników: 16 | opinie: 1 | ocena: 5,5 (6 głosów)
Pytania - stawiane wciąż na nowo
Pytania - stawiane wciąż na nowo
Werner Gitt

6,67 (3 ocen i 0 opinii)
Pytania - stawiane wciąż na nowo
Autor:
Kto tylko zaczyna interesować się chrześcijańską wiarą, natrafia na wiele pytań, które stawia zadziwiająco często prawie każdy poszukujący. Autor odpowiada w tej książce na szereg pytań dotyczący Bog...
czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 6,67 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

3
12
14
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (12)

zgłoś błąd zgłoś błąd