Człowiek. Fascynująca istota

Wydawnictwo: CLV
popularnonaukowa
LubimyCzytać

W książce Człowiek - fascynująca istota odkryjesz wiele bardzo istotnych szczegółów tego, co czyni cię szczególną, ludzką istotą. Dlaczego nie miałoby cię zadziwić na przykład to, że:* W rzeczywistości słyszymy nie parą uszu, ale sześcioma. Pomaga nam to nie tylko orientować się w przestrzeni, ale również pomaga skoncentrować się na jednej rozmowie w pokoju pełnym rozmawiających równocześnie ludzi.* Nerw optyczny, połączenie informatyczne od oka do mózgu, ma grubość zaledwie 2 mm, ale zawiera ponad milion włókien nerwowych, odizolowanych jedno od drugiego. Nawet w naszym nowoczesnym świecie połączeń światłowodowych, inżynierowie mogą tylko marzyć o posiadaniu kabla o tak zaawansowanych technicznie właściwościach.* Potrafimy normalnie rozróżnić około 10 tysięcy różnych zapachów, ale nawet ta zdumiewająca zdolność może się bardzo rozwinąć w miarę praktyki, jak to się dzieje z zawodowymi kiperami wina czy kawy.* Nasze serce bije około 100 tysięcy razy dziennie i przepompowuje w ciągu życia wystarczającą ilość krwi, by napełnić wielki drapacz chmur. W każdej kropli naszej krwi znajduje się ok. 250 milionów czerwonych krwinek liczba tych krwinek w całej naszej krwi jest niewyobrażalna - 25 bilionów.* Nasz mózg składa się z około 100 miliardów komórek nerwowych jest to ten sam rząd wielkości, co liczba gwiazd w naszej Galaktyce. Łączna długość włókien nerwowych w samym mózgu przekracza znacznie odległość od Ziemi do Księżyca.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!