Salezjańska propozycja wychowawcza w obliczu jednoczącej się Europy

Wydawnictwo: Towarzystwo Salezjańskie
83-88517-26-0
poradniki
Karolina

Zarysowanie problematyki związanej z tematem przewodnim spotkania nauczycieli szkół salezjańskich nt. ''Salezjańska propozycja wychowawcza w obliczu jednoczącej się Europy''. Omówienie m.in.: wartości preferowanych przez współczesną młodzież polską w perspektywie wchodzenia do Unii Europejskiej, systemu prewencyjnego ks.Bosko jako inspiracji i metody wychowania do wartości, miejsca szkoły katolickiej w systemie salezjańskiego wychowania młodzieży, znaczenia edukacji regionalnej w kontekście jednoczenia się Europy, wychowania młodzieży do postaw charytatywnych, roli muzyki w wychowaniu szkolnym.

Karolina | 2011-04-21
Przeczytana: 2005 rok