Motyle dzienne i nocne

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Schmetterlinge: Tag- und Nachtfalter
flora i fauna
SoOllie

Łatwe i bezbłędne oznaczanie motyli. Praktyczny, kieszonkowy przewodnik na znakomitych barwnych zdjęciach najpospolitsze, najpiękniejsze i najciekawsze gatunki środkowoeuropejskich motyli, podaje ich cechy charakterystyczne, występowanie i tryb życia.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Multico, 1996

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Jarosław Wiśniewski | 2014-08-13

Ta mała książka zawiera około 100 kolorowych fotografii motyli występujących w Polsce. Na wewnętrznej stronie okładki i na jej skrzydełkach znajdują się informacje o fotografowaniu motyli oraz rysunki gąsienic wybranych gatunków na roślinach żywicielskich (pokarmowych). Dzięki przewodnikowi rozpoznamy najczęściej spotykane, najefektowniejsze i najłatwiejsze do odróżnienia krajowe gatunki motyli. Uwzględnia gatunki dzienne i nocne. Każdy gatunek zilustrowany został kolorową fotografią (czasem kilkoma). Nota o gatunku zawiera jego opis, informacje o występowaniu i wiadomości, które warto o nim wiedzieć. Format książki jest kieszonkowy (idealny do wycieczek terenowych). Polecam i daję ocenę "bardzo dobra".

książek: 2009
gorofil | 2016-05-19