Chrząszcze. Rozpoznawanie i ochrona

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Käfer erkennen und schützen
flora i fauna
takisobiejac

Ten praktyczny kieszonkowy przewodnik pozwoli łatwo oznaczać chrząszcze. Znakomite barwne fotografie przedstawiają najpospolitsze, najpiękniejsze i najciekawsze środkowoeuropejskie chrząszcze. Opisy podają charakterystyczne cechy gatunków, ich występowanie i tryb życia.
113 barwnych zdjęć.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Multico, 1996

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Jarosław Wiśniewski | 2014-08-13

Książka pozwala rozpoznać najbardziej pospolite, najefektowniejsze i najłatwiejsze do rozróżnienia chrząszcze w Polsce. Na wewnętrznej stronie okładki i skrzydełkach umieszczono dodatkowe informacje o pospolitych szkodnikach domowych i magazynowych, zewnętrznej budowie chrząszcza oraz typach nóg i czułków u chrząszczy. Każdy gatunek zilustrowany przynajmniej jednym zdjęciem. Nota o gatunku zawiera jego opis, informacje o występowaniu oraz wiadomości, które warto wiedzieć. Format kieszonkowy pozwala na łatwe posługiwanie się tym przewodnikiem w terenie.

Ambrotos | 2017-05-26
Beata | 2017-04-02