Wprowadzenie do psychologii klinicznej

Seria: Wykłady z psychologii [Scholar]
Wydawnictwo: Scholar
psychologia kliniczna
Figunia33

Celem książki jest zbudowanie podstawowego rusztowania wiedzy uwzględniającego najważniejsze osiągnięcia psychologii klinicznej i aktualne problemy, jakie przed tą dziedziną psychologii stosowanej wyrastają. W podręczniku wiele miejsca poświęcono takim zagadnieniom jak: zdrowie i zaburzenia, podejście salutogenetyczne i patogenetyczne, relacje między psychologią kliniczną a psychopatologią.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Małgorzata | 2016-03-07
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Konkretnie, przejrzyście, zrozumiale. Polecam zwłaszcza studentom psychologii. Dobra baza do dalszego zgłębiania psychologii klinicznej.

Eusz305 | 2014-04-10

Solidne wprowadzenie w kliniczne aspekty psychologii.

Ka_Ha | 2014-03-10

Z głębokiego szacunku do autorki zachęcam gorąco studentów do lektury.

marqo | 2013-10-10
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Książka została napisana w przystępny sposób zarówno dla studenta jak i laika interesującego się psychologią. Zawiera kompendium wiedzy z zakresu podstaw psychologii klinicznej.