Amerykański wampir #01

Okładka książki Amerykański wampir #01
Rafael AlbuquerqueStephen King Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Amerykański wampir (tom 1) Seria: American Vampire komiksy
199 str. 3 godz. 19 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Amerykański wampir (tom 1)
Seria:
American Vampire
Tytuł oryginału:
American vampire
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2011-05-16
Data 1. wyd. pol.:
2011-05-16
Data 1. wydania:
2011-10-15
Liczba stron:
199
Czas czytania
3 godz. 19 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323746744
Tłumacz:
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Tagi:
amerykański wampir stephen king komiks
Średnia ocen

                7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Batman: Mroczne odbicie Francesco Francavilla, Mark Simpson, Scott Snyder
Ocena 7,9
Batman: Mroczn... Francesco Francavil...
Okładka książki Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Bitwa o Tull Peter David, Robin Furth, Stephen King, Michael Lark
Ocena 7,7
Mroczna Wieża ... Peter David, Robin ...
Okładka książki Batman: Rok pierwszy David Mazzucchelli, Frank Miller
Ocena 7,9
Batman: Rok pi... David Mazzucchelli,...
Okładka książki Mroczna Wieża: Upadek Gilead Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King
Ocena 7,7
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...
Okładka książki Luthor Brian Azzarello, Lee Bermejo
Ocena 7,5
Luthor Brian Azzarello, Le...
Okładka książki Kryzys tożsamości Michael Bair, Brad Meltzer, Rags Morales, Alex Sinclair
Ocena 7,9
Kryzys tożsamości Michael Bair, Brad ...
Okładka książki Fatale #01: Śmierć podąża za mną Ed Brubaker, Sean Phillips
Ocena 7,2
Fatale #01: Śm... Ed Brubaker, Sean P...

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
299 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
389
181

Na półkach: , , ,

Widzę, że na lubimy czytać ten komiks dostaje bardzo dobre oceny. Żałuję niestety bycia jednym z tych marudnych gości, którzy zniszczą tą passę swoją krytyczną opinią.

Zacznijmy może od tego stwierdzenia: moja recenzja jest z perspektywy kogoś kto interesuje się wampiryzmem, dużo o nim czyta i kolekcjonuje filmy. Przypadkowej osobie, która po prostu chce przeczytać komiks zapewne opowiedziana historia się spodoba. Mając to stwierdzenie za sobą przejdźmy do recenzji.

Całość otwiera list od Stephena Kinga, który wymienia czym nie powinny być wampiry i jak to nie powinny być bohaterami romansów. Zapewne pan King albo nie czytał ukończonego dzieła, albo cierpi na braki pamięci bo panowie dali równie denny romans co w „Zmierzchu”. A potem lecieli po liście wampirzych schematów skrupulatnie ją odznaczając.

Główni bohaterowie to tak wyjątkowe rodzynki, że aż boli. Co zabawniejsze nie ma wytłumaczenia (przynajmniej na razie) dlaczego tak się stało. Ot może po prostu amerykanie są tak fajni? Momentalnie są silniejsi od tych noszących „pedalskie ubrania” starych europejskich wampirów. I Pearl pomimo faktu, że jest nowonarodzoną masakruje swoich przeciwników bez żadnego problemu.
I teraz drogi Panie King gdzie w Pearl jest zabójczyni? Nie zabiła nikogo dla krwi a masakrowanie wampirów nie za bardzo się liczy. Jest to kolejny kliszowaty dobry wampir, którym podobno one nie są według Pana listu.

Kiedyś przy okazji oceniania „30 dni nocy” wyraziłem opinię, że komiksy to medium lekko upośledzone, ponieważ to co jest ich największą zaletą – rysunki – jest też ich wadą, ponieważ nie każdy będzie rozbudowywał historię. Tutaj mamy dobry przykład. Niby Pearl jest „twarda” i „ma jaja”, ale nie wiadomo dlaczego. Bo pracuje na trzech etatach? Tego nie wiem. Gdy zaszła pewna sytuacja z Hattie (nie chcę tutaj sypać spoilerami) to pojawiła się nagle bez żadnego wytłumaczenia (choć trzeba przyznać, że się starali). Paradoksalnie to sprawiło, że postacie z tak krytykowanego przez Stephena Kinga „Zmierzchu” są lepiej nakreślone i mają lepszy romans (koniec świata, że to napisałem) niż w tym komiksie.

Historia Skinnera pisana przez Stephena Kinga (oczywiście zgodnie z jego kliszą opowiadana przez pisarza) też nie powala. No i należy wspomnieć, że on również dodał swój romans, ale oczywiście nie do końca normalny (zaczynam posądzać go o jakąś frustrację seksualną). Nasz specjalny rodzynek budzi się i chyba próbuje udowodnić, że jest prawdziwym wampirem bo tak przerysowanej przemocy w życiu nie widziałem.
Jeszcze wspomnę, że motyw wampira kowboja wcale nie jest nowy. Istnieją filmy klasy B, które w naszym kraju niestety są ciężko dostępne, które podjęły się tej tematyki.

I tutaj nasunęło się pytanie. Komu ja tak naprawdę miałem kibicować? Skinnerowi? Morderca, nawet za życia był godnym pogardy człowiekiem. Pearl? Jej rodzynkowatość i kliszowatość tylko mnie irytowała. Paradoksalnie moje sympatie leżały po stornie starych wampirów i Hattie, a chyba nie o to im chodziło.

Podsumowując „Amerykański wampir” zawiódł mnie. Dostałem historię, która jest kliszą na kliszy. Bohaterowie to irytujące rodzynki i tylko dobre rysunki i design wampirów powstrzymuje mnie od kompletnego spuszczenia tego komiksu do szamba niepamięci.

P.S.
A teraz lepszy pomysł na ten komiks. Wywalmy całą rodzynkowatość Skinnera Sweeta i niech będzie tym samym noszącym „pedalskie ubrania” wampirem co reszta. Nasz bohater postanowił, że Ameryka dla amerykanów i postanowił pogonić europejczyków. Żadnych dobrych bohaterów, tylko czysta walka o władzę.

Widzę, że na lubimy czytać ten komiks dostaje bardzo dobre oceny. Żałuję niestety bycia jednym z tych marudnych gości, którzy zniszczą tą passę swoją krytyczną opinią.

Zacznijmy może od tego stwierdzenia: moja recenzja jest z perspektywy kogoś kto interesuje się wampiryzmem, dużo o nim czyta i kolekcjonuje filmy. Przypadkowej osobie, która po prostu chce przeczytać komiks...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    595
  • Przeczytane
    384
  • Posiadam
    93
  • Komiksy
    55
  • Komiks
    26
  • Chcę w prezencie
    13
  • Teraz czytam
    11
  • Stephen King
    10
  • Ulubione
    9
  • Horror
    6

Cytaty

Więcej
Stephen King Amerykański wampir #01 Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Green Lantern: Szmaragdowy Zmierzch Darryl Banks, Fred Haynes, Ron Marz, Bill Willingham
Ocena 7,0
Green Lantern:... Darryl Banks, Fred ...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także