Opowieści ludowe Bengalu

7 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Folk-tales of Bengal
baśnie, Bengal, Indie,
olkademolka

Książka liczy dwadzieścia dwie baśnie. Autor przekazał w nich zasłyszane od różnych gawędziarzy historie o duchach i czarach, o potężnych władcach i ubogich pustelnikach. Ludowe opowieści Bengalu dają szeroki obraz życia społeczeństwa, ukazują ceremonie związane z narodzinami i śmiercią.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://literacki24.pl

Malvy | 2012-05-20
Przeczytana: 20 maja 2012

Przyjemna lektura, napisana prostym językiem, idealna na cieplejsze dni.
Dodam tylko, jako ciekawostkę, że opowiadanie Vijayadana Dethy "Duvidha", na podstawie którego powstał bollywoodzki film 'Paheli', najwyraźniej wzięło swój początek właśnie z jednej z opowieści z tego zbiorku, a mianowicie - 'Bramin i duch'. ;)

Ispirazione | 2012-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Fabułę niektórych zawartych w tej książce opowiadać tłumaczę sobie tym, że w Indiach i krajach sąsiadujących marihuana występuje jako roślina dziko rosnąca. Inne wytłumaczenie naprawdę nie przychodzi mi do głowy.

Sirocco | 2011-05-15

Uwaga! Ocena całkiem nieobiektywna ;). Jedna z książek mojego dzieciństwa - zaczytana do granic możliwości.

Proteus | 2016-02-19
książek: 2035