Kwiat Dalekiej Północy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Flower of Far North
kwiat dalekiej polnocy, kwiat
fata

Kwiat Dalekiej Północy (ang. Flower of Far North) to powieść napisana przez Jamesa Olivera Curwooda w 1912 roku.
Książka opowiada o przygodach Filipa Whittemore, który przeżywa interesujące przygody na łonie natury, w kanadyjskich lasach oraz poznaje miłość swojego życia.

książek: 1901
Gosia | 2014-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 listopada 2014

Kiedyś zaczytywałam się w powieściach o Indianach, traperach i tym podobnych klimatach, ale ten czas już chyba przeminął. Dzisiaj nie przemówiła do mnie opowieść Jamesa Curwooda. Styl wydał mi się nieco naiwny, a intryga naciągana i zbyt płytko wyjaśniona. Szkoda.

Justyna Antoniewicz | 2015-06-14
Przeczytana: 2015 rok

Cudna książka zachwycona jestem.
Uwielbiam takie czytać, a ta świetna godna polecenia!!!

Pami | 2013-10-08
Przeczytana: 08 października 2013

Mimo wielu pozytywnych opinii przez innych mnie ta książka nie zaciekawiła. Starałam się dobrnąć do połowy co cudem mi się udało i ją odłożyłam. Książka nie tyle co mnie nudziła, a po prostu przy niej zasypiałam.
Może kiedyś uda mi się ją w całości przeczytać. Okaże się z czasem jak co do niej będzie.

MontyP | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Jeszcze raz romans, tym razem w troszeczkę gorszej odsłonie niż w "Dolinie Ludzi Milczących", ale również warto przeczytać. Poznajemy kawałek Ameryki z czasów pionierów wpleciony w romantyczny wątek. Zbytnia dosadność w manifestowaniu uczuć, troszkę przeszkadza w dzisiejszych czasach. Ja wolę delikatnie zarysowane emocje, gdzie sam się ich muszę domyślać (z drugiej strony patrząc, jak się trafia na jedyną wolną i ładną niewiastę w promieniu 200 mil, to można się ekscytować :)).Jednak to Curwood, którego lubię i którego czytałem wszystko, a trylogia "zwierzęca"- najlepsza z tego gatunku. Oceniam jako "dobra", ale tylko dlatego, żeby mi nie zabrakło skali przy innych książkach. To jest bez wątpienia dobra książka, w pełnym tego słowa znaczeniu.

Bleaktree | 2016-06-22

Całe życie mylę tę książkę z "Doliną Ludzi Milczących" :) Obie były lekturami mojej rodzącej się wrażliwości międzyludzkiej. Do obu zapałałam wielką sympatią. Ale w mojej głowie Janka jest partnerką Jeemsa...:/

Jadwiga Zając | 2011-01-28

Moja ulubiona - poza trylogią - książka Curwooda.

fata | 2010-02-03
Na półkach: Z dawnych lat, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

taka magiczna

Jowita Rzajew | 2016-01-31